תהליך פינוי פסולת ומוצרי אלקטרוניקה

לכולנו יש פסולת בבית – אם אלו טלפונים סלולריים ישנים, מטענים שכבר לא עובדים, כבלים שאין להם שימוש, טאבלטים שנשברו או נגני MP3 שלא ראינו כבר מלא זמן ומסתובבים אי שם במקומות נסתרים. ואלו רק הערימות האישיות שלנו, תארו לכם בכמה פסולת אלקטרונית מדובר, כאשר משלבים יחד את כל הבתים בעולם, קל וחומר כאשר מדובר בחברות גדולות ועסקים?

אין ספק שערימות הפסולת הזו רק הולכות וגדלות עם הזמן, מה שדורש מאתנו לחשוב על פתרונות פינוי ומחזור מתקדמים ויעילים.

פינוי פסולת אלקטרונית – מדוע זה חשוב?

מחזור פסולת זהו נושא סביבתי שהולך ונעשה חשוב יותר ויותר, ככל שחייהם השימושיים של המכשירים האלקטרוניים בחיינו הולכים ומתקצרים, ורשימת המוצרים והגאדג'טים האלקטרוניים בהם אנו עושים שימוש יומיומי, הולכת ומתארכת. אין ספק שהחשיבות של פינוי פסולת אלקטרונית מאוד גדולה והצורך לטפל בנושא בצורה מקצועית נעשה דחוף יותר.

כאשר נפטרים מפסולת אלקטרונית בצורה לא נכונה או לא מקצועית, היא נעשית מסוכנת. מכשירים אלקטרוניים מורכבים מחומרים רעילים ומתכות כבדות כמו כרום, כספית ועופרת, חומרים אשר עלולים לחלחל לאדמה ולזהם את המים והאוויר, קל וחומר לפגוע בבעלי החיים. מכיוון שכמות הפסולת רק גדלה, פינוי מקצועי על ידי חברה מובילה יחסוך מקום במזבלה, יבטיח שימוש חוזר בחומרים יקרי ערך, יוריד את הביקוש לחומרי גלם חדשים, ויעזור לשמר משאבי טבע חשובים.

מה השלבים בתהליך הפינוי של הפסולת?

אם צברתם פסולת אלקטרונית, תוכלו להזמין חברה מקצועית כדי שתעזור לכם לפנות אותה, ולחסוך לעצמכם את הזמן וההתעסקות. מעבר לכך, לחברה מקצועית שמתמחה בפינוי פסולת ומוצרי אלקטרוניקה, יש את כל הידע, הניסיון, כוח האדם, הציוד והכלים המאפשרים לה לטפל בפריטים אלו בצורה יעילה וכמה שיותר ידידותית לסביבה, ובכפוף לכל התקנים והחוקים הקיימים.

הפינוי של הפסולת כרוך בשלבים הבאים:

 • יצירת קשר עם חברה מקצועית ומוסמכת לפינוי פסולת אלקטרונית – החוק מחייב עסקים לפנות פסולת בצורה מסודרת. כדי שהנושא לא יגזול זמן רב או התעסקות מיותרת, ניתן ליצר קשר עם חברה מומחית, מקצועית ומוסמכת לנושא. החברה תספק הערכה יסודית לגבי המלאי שנמצא ברשותכם.
 • אנשי הצוות מטעם החברה מגיעים לפינוי – כעבור זמן קצר מרגע הפניה, יגיעו אנשי צוות מטעם החברה כדי לפנות את הפסולת. לרוב הצוות יגיע תוך שני ימי עסקים בלבד, תוך שמבצע פינוי מלא של הפסולת ומספק פתרונות כוללים למחזור.
 • מיון הציוד והפרדתו – במסגרת הפינוי, הצוות יבצע מיון של כל הפסולת האלקטרונית ובהתאם למיון יוחלט על אופן הטיפול הרצוי, שכן ישנם סוגים של פסולת שיהיו שווים כסף לעסק.
 • מה שמיועד למחזור עובר להמשך טיפול במרכז ייעודי – ישנם המון מוצרים ורכיבים שניתן לעשות בהם שימוש חוזר. מוצרים אלקטרוניים רבים מורכבים מחומרי גלם יקרי ערך כמו כסף, זהב, פלטינה, נחושת, אלומיניום, פלסטיק וזכוכית. באמצעות מחזור ניתן להחזיר את החומרים הללו לחיים, לשלב אותם בתעשיות שונות ובמוצרים חדשים וכך להקטין את כמויות הפסולת שמגיעות אל המזבלה בצורה משמעותית.

לסיכום, ככל שכמות הפסולת האלקטרונית גדלה, כך היא יכולה לגרום ליותר נזק. כדי למנוע מהרים של פקסים, מחשבים ניידים, טלפונים סלולריים או מכונות צילום להגיע למזבלה ולהשפיע על איכות החיים שלנו בעתיד, עלינו ליצור קשר עם חברה מקצועית לפינוי פסולת זו, על מנת שתספק פתרונות פינוי ומחזור כוללים.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן