התעשייה והמסחר המודרניים מחייבים לפעמים, שינוע של מוצרים ממקום למקום או את אחסונם של חומרים לשם שימוש בעתיד. חביות מתכת הן מיכלים המשמשים לאחסון וכן העברת חומרים מסוכנים באוויר, ביבשה ובים.

העברת חומרים מסוכנים

לרוב לפני שיכניסו חומרים כלשהם לחביות, יבדקו את האטימות והנזילות שלהן לפי תקנים בינלאומיים, על מנת לוודא שלא תהיה דליפה של חומרים מסוכנים לסביבה.

בשוק קיימים סוגים שונים של חביות מתכת המותאמות לשימושים שונים. חביות מתכת פתוחות יתאימו לרוב להעברה של אבקות, פסולת רעילה, כימיקלים, נוזלים, שמנים, מזון ועוד. העובדה שהן מורכבות ממכל עם פתח רחב ומכסה הופכת את המילוי והריקון שלהן לנוחים יחסית.

חביות מתכת סגורות מכילות לרוב שני פתחים ומתאימות להעברה של כימיקלים קשים במיוחד, חומרים ארומטיים, שמנים, כימיקלים שגורמים לחלודה, קוסמטיקה ועוד.

סוג נוסף של חביות העשויות מתכת הוא חביות אפוקסי שהחלק הפנימי שלהן צבוע בחומר אפוקסי שמקנה להן עמידות בפני חלודה והן מתאימות לרכיבים שנוצרת בהם חלודה ולכימיקלים שונים. בשוק קיימות גם חביות אפוקסי שמאושרות למגע עם מזון.

לאור העובדה שחביות אלו יכולות להכיל יסודות שעלולים לגרום לזיהום המים והאוויר, הסדיר המשרד להגנת הסביבה את נושא הניקוי והשינוע שלהן בחוק הגנת הסביבה (פליטות והעברות לסביבה-חובות דיווח ומרשם) תשע”ב-2012.

ניקוי החביות יכול להיעשות בשתי דרכים. שיטה אחת היא חימומן באמצעות גז במשך מספר דקות לטמפרטורה שבין 540-480 מעלות צלזיוס. במהלך החימום נמנעת פליטת גזים ונשרפים מרבית הרכיבים האורגניים. הוראות המשרד מתייחסות לכך שבחימום לא מבוקר ישנו פוטנציאל לדליפה לאוויר של החומרים המסוכנים.

שיטה נוספת היא שטיפה דרך פתח החבית באמצעות אדים בלחץ במהלכה נפלטים לאוויר חומרים נדיפים.

החוק קובע בסעיף 6 לתעשיינים את השיטה לחישוב הפליטה מריקון ומילוי של חביות אלו, כאשר לפי סעיף 14, העונש בגין אי ביצוע החישוב בהתאם לאמור יהיה קנס או מאסר לשנה.

מיחזור ירוק

צוות המומחים של מיחזור ירוק יישמח להעניק לכם הצעת מחיר וייעוץ בנושא.  אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר בטלפון 050-241-4446 או דרך הטופס המקוון באתר.

חביות מתכת להעברת חומרים מסוכנים

תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן