הובלת חומרים מסוכנים

התעשייה והמסחר המודרניים מחייבים לפעמים שינוע של מוצרים ממקום למקום או אחסון חומרים לשימוש עתידי. חביות מתכת הן מיכלים המשמשים לאחסון וכן העברת חומרים מסוכנים – באוויר, ביבשה ובים.

בטרם יוכנסו חומרים כלשהם לחביות, תבדקנה האטימות והנזילות שלהן על פי תקנים בינלאומיים, על מנת לוודא שלא תהיה דליפה של חומרים מסוכנים לסביבה.

סוגי חביות להעברת חומרים

בשוק קיימים סוגים שונים של חביות מתכת המותאמים לשימושים שונים. חביות מתכת פתוחות יתאימו לרוב להעברה של אבקות, פסולת רעילה, כימיקלים, נוזלים, שמנים, מזון ועוד. העובדה שהן מורכבות ממיכל עם פתח רחב ומכסה הופכת את המילוי והריקון שלהן לנוחים יחסית.

חביות מתכת סגורות מכילות לרוב שני פתחים ומתאימות להעברה של כימיקלים קשים במיוחד, חומרים ארומטיים, שמנים, כימיקלים שגורמים לחלודה, קוסמטיקה ועוד.

סוג נוסף של חביות העשויות מתכת הוא חביות אפוקסי שהחלק הפנימי שלהן צבוע בחומר אפוקסי המקנה להן עמידות בפני חלודה, והן מתאימות לרכיבים שנוצרת בהם חלודה ולכימיקלים שונים. בשוק קיימות גם חביות אפוקסי שמאושרות למגע עם מזון.

ניקוי חביות לפי חוק הגנת הסביבה

לאור העובדה שחביות אלו יכולות להכיל יסודות שעלולים לגרום לזיהום המים והאוויר, הסדיר המשרד להגנת הסביבה את נושא הניקוי והשינוע שלהן בחוק הגנת הסביבה (פליטות והעברות לסביבה-חובות דיווח ומרשם) תשע”ב-2012.

ניקוי החביות יכול להיעשות בשתי דרכים. שיטה אחת היא חימומן באמצעות גז במשך מספר דקות לטמפרטורה שבין 540-480 מעלות צלזיוס. במהלך החימום נמנעת פליטת גזים ונשרפים מרבית הרכיבים האורגניים. הוראות המשרד מתייחסות לכך שבחימום לא מבוקר ישנו פוטנציאל לדליפה לאוויר של החומרים המסוכנים. שיטה נוספת היא שטיפה דרך פתח החבית באמצעות אדים בלחץ במהלכה נפלטים לאוויר חומרים נדיפים. 

לרכישה או מכירה של חביות חדשות/משומשות,  

חביות להעברת כל סוגי החומרים, כולל חומרים מסוכנים, 

אנא צלצלו למספר 050-2414446 או השאירו לנו פניה באתר ונחזור בהקדם

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן