מהי פסולת מתכתית ומדוע כדאי לשלוח אותה למחזור?

כיום מתכות מעורבות באינספור תהליכים תעשייתיים מדי יום ביומו. לצד רמות הצריכה שלנו שעולות וגדלות לאחר המהפכה התעשייתית והמחירים שהולכים ויורדים, השימוש במתכות הולך וגובר, מכשירים ישנים מפנים מקום למכשירים חדשים, וכמויות הפסולת המתכתית גדלות במקביל.

עם זאת מתכות הן משאב מוגבל, וככל שאוכלוסיית העולם גדלה, הביקוש למתכות רק הולך וגדל וכאשר מדובר במשאב מוגבל, אנו מסתכנים שהוא יתכלה. מעבר לכך, אותו ביקוש מייצר יותר פסולת מתכתית, מה שפוגע בסביבה בצורה משמעותית, כי במתכות יש חלקים רעילים שנפלטים אל הקרקע והאוויר ככל שהזמן עובר.

לכן מחזור מתכות זהו תהליך חשוב שהולך וצובר תאוצה ומציע דרך משתלמת יותר מבחינה כלכלית וסביבתית, לעשות שימוש חוזר במתכות מסוגים שונים.

מה היתרונות של מחזור מתכות?

מחזור מתכות זהו תהליך שמאפשר להשתמש במתכות שוב ושוב, והוא צורך הרבה פחות אנרגיה מייצור מתכות. מעבר לכך, מה שנהדר במתכות הוא שהן יכולות לעמוד במחזור מתמשך אך מבלי לאבד את איכותן. ניתן גם למחזר את כל סוגי המתכות הברזליות מברזל ועד נירוסטה, כמו גם את כל המתכות הלא ברזליות כמו אבץ, נחושת או אלומיניום. ואפשר אפילו למחזר מתכות יקרות כמו זהב, כסף, פלדיום ופלטינה (שנמצאות במחשבים).

ואם היתרונות הללו לא מספקים אתכם, ריכזנו לכם עוד כמה יתרונות מרכזיים שיעזרו להסביר עד כמה זה חיוני למחזר פסולת מתכתית.

מדוע כדאי לשלוח פסולת מתכתית למחזור?

אם שאלתם את עצמכם מדוע כדאי להקפיד על כל הנושא של מחזור פסולת מתכתית, אספנו לכם כמה סיבות טובות:

 • לשמר משאבי טבע – מחזור מתכות בא על חשבון ייצור מתכות חדשות ולכן הוא עוזר לשמור על משאבי טבע יקרים.
 • פליטת פחות גזי חממה – משאבים שמשמשים לייצור מתכות, כמו פחם למשל, יכולים להשפיע על שינויי האקלים בעקבות פליטת אחוז גבוה של גזי חממה. מחזור מתכות צורך פחות אנרגיה, מצמצם את השימוש במשאבי טבע ומציע דרך לקחת אחריות סביבתית.
 • להשתמש בחומרי גלם בצורה אופטימלית – מתכות הן בין חומרי הגלם היחידים שניתן למחזר מבלי לפגוע בתכונות החומר המקוריות. זה אומר שאין באמת סיבה לייצר מתכות חדשות, מלבד מתן מענה לביקוש מוגבר. בנוסף, אפשר למחזר אותן שוב ושוב בהתאם לצורך.
 • הקטנת כמות הפחמן שנפלט לאטמוספירה – מחזור מתכות מהווה אלטרנטיבה סביבתית לצורת סילוק אחרות, מכיוון שהוא מצמצם את פליטת הפחמן ומפחית את זיהום האוויר.
 • דוגמא אישית – ככל שיותר עסקים יבחרו באפשרות של מחזור פסולת מתכתית, עוד ועוד עסקים יצטרפו וניתן יהיה להפיק את המרב מהשימוש הרב תכליתי של מתכת.

וכמובן שיש עוד המון יתרונות ששווה להכיר ויכולים לתרום המון לכל המעורבים.

כיצד לבחור חברה מומחית בתחום מחזור פסולת מתכתית?

מחזור מתכות דורש ציות לתקנות בריאות, בטיחות ואיכות סביבה מחמירות ולכן חשוב שהוא יתבצע על ידי חברה מקצועית ומיומנת בתחום.

כדי לבחור חברה עליכם לשים לב לפרמטרים חשובים, ובראש ובראשונה לניסיון מקצועי. עליכם להיות בטוחים שמדובר בחברה מקצועית עם הרבה ניסיון בתחום, שמעסיקה מומחים ויודעת כיצד להתמודד עם פסולת מתכתית בצורה הטובה ביותר. כדאי לבדוק שלחברה יש רישיון ושהיא מורשית לעסוק באיסוף פסולת מתכתית, ולא פחות חשוב – שהיא מציעה לכם מחירים משתלמים עבור פסולת המתכת שלכם.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן