פינוי מפעלים, עזבונות וחפצי עתיקות

פינוי מחסנים ועזבונות עשוי להיות, בטיפול לא נכון, כאב ראש גדול ועסק יקר.

חברת מיחזור ירוק מציעה לך שירות פינוי מהיר, מקצועי ויעיל שיכול לחסוך לך כסף.

לאנשים רבים חפצי עתיקות שמחד חבל להם לזרוק ומאידך אין להם שימוש בהם והם לא יודעים מה ערכם ולמי אפשר למכור אותם, כדוגמת כלי כסף, תמונות, תכשיטים, שעונים ישנים, פורצלנים, מוצרי נחושת וזהב עתיקים, שעוני קיר וכדומה. חפצים כאלו עשויים להיות בעלי ערך רב ובטיפול נכון תוכלו להרוויח מהם כסף ועל הדרך להרוויח את המשך קיומם במקום בו טוב להם יותר (:

איסוף רהיטים ישנים – לא רק חפצי נוי

גם רהיטים ישנים וכבדים שאין איך ובעיקר להיכן לפנות אותם הם בעיה לא פחותה. ריהוט שכזה אסור להניח סתם ליד פחי האשפה ויש לתאם פינוי מול העיריה/המועצה, אחרת הדבר עלול לגרור קנסות. יתר על כן, השלכה לפחי האשפה הרגילים מוסיפה נזק לסביבה כיוון שהדברים מפונים עם הזבל "הרגיל" לאותם אתרי פסולת, בעוד שדברים כאלו צריכים להיות מפונים על ידי מכולות לאתרי פסולות המיועדים לכך. לאדם הממוצע זו התעסקות מעצבנת, יקרה ומבזבזת משאבים וזמן.

איסוף חפצי עתיקות

אנשים רבים לא יודעים להעריך את שווים האמיתי של החפצים אותם הם מחזיקים, ולמען האמת למרביתנו יראה תמוה לקנות בחנות עתיקות שולחן עץ קטן וישן בכמה אלפי שקלים. עם זאת, ישנם אנשים- אספנים, אוצרי אומנות וסתם משוגעים לדבר, שעבורם לחפצים כאלו יש ערך רב. ארונית עץ מרוקעת נחושת או שעון אורלוגין שחדל לפעול, ולפעמים סתם כלי פשוט שהיה שימושי בעבר וחדל להיות- עשויים להיות בעלי ערך היסטורי חשוב ויש לא מעט אנשים וגופים שיהיו מוכנים לשלם תמורתם כסף, וכדאי לקחת זאת בחשבון כשמתחילים לטפל בירושה שבדיוק קיבלתם. אולם זה אינו מחייב להיות בעלים של פריט ייחודי או נחשב. גם רהיטים ישנים, מאובקים או שבורים- יכולים בעבודה נכונה ולא מסובכת לקבל חיים חדשים. קורסים של חידוש רהיטים, שיפוץ ונגרות חובבת הופכים נפוצים בישראל יותר ויותר, וברשתות החברתיות אנשים מציעים עצמם לאיסוף רהיטים כאלו ללא עלות. אנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו לגבי פינוי חפצים ועזבונות- נוכל להעניק לכם הערכה כוללת לפי תיאור או תמונות.

בהקשר זה ראוי להזכיר את ה“חוק שמירת הניקיון, התשמ”ד-1984 *1*”, סעיף 2- איסור לכלוך והשלכת פסולת, אשר קובע כי:
“לא ישליך אדם פסולת, פסולת בניין או גרוטאות רכב ברשות הרבים או מרשות הרבים לרשות היחיד, ולא ילכלך את רשות הרבים”.

סעיף 1 לחוק מגדיר את כל הכלול בחוק כפסולת:

”פסולת- לרבות שיירי מזון, קליפות, ניירות, בקבוקים, תיבות, קופסאות, קרטונים, אריזות למיניהן, גרוטאות, גזרי עץ, קרשים, סמרטוטים, בדלי סיגריות, אשפה מכל סוג שהוא וכן כל דבר אחר העלול לגרום אי ניקיון או סדר….”
בסעיף 13 לחוק נאמר שהעובר על חוק זה יקבל קנס. בפסק דין תקדימי מה 24/02/11 קבע בית המשפט בחדרה קנס של 208,000 שקלים בעוון השלכת פסולת ברשות הרבים, בנוסף למאסר על תנאי. עונשי המינימום לעבירות כאלו לאנשים פרטיים נעים בין 800 ל1,500 שקלים. מתוך כך, השארת עזבונות, רהיטים ישנים, ציוד אלקטרוני וכיו"ב ליד הפח ברחוב עלולה לגרור עונשים כבדים ומכאן שלא שווה לקחת את הסיכון.

בנוסף לפן המשפטי בל נשכח את ההיבט הנוגע לאיכות הסביבה. כ- 2,000 טון פסולת מושלכים מדי יום בישראל בצורה בלתי חוקית ומביאים לזיהום סביבתי ולבזבוז של משאבי טבע יקרים כגון: מים, ברזל, נחושת וכדומה. כאשר חומרים אלו שוכבים יחד עם הפסולת 'הרגילה' שלנו מפחי האשפה, מופרשות עליהם חומצות הנוצרות מהזבל האורגני אשר גורמות להם להתכלות באופן שאינו מיטבי, וכך לזהם את מי התהום ואת האטמוספרה שלנו מעבר להליך התכלות טבעי ואיטי. המצב האקולוגי בעולם בכלל ובמדינת ישראל בפרט אינו מזהיר, ועל כן אפילו בפעולות פשוטות של פינוי עזבונות, ירושות, פינוי מחסנים, יש לנו בחירה מכרעת ואפשרות השפעה- טיפול נכון יביא לניצול מקסימלי של משאבים ולשמירה מיטבית על הסביבה.

ליצירת קשר ובירורים נוספים- התקשרו עכשיו:
050-241-4446

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן