מתי מומלץ להשתמש בשירות פינוי מחסנים

המחסן הוא לרוב המקום בו אנו מאחסנים את כל הפריטים אשר אין לנו בהם שימוש כגון רהיטים ישנים, צעצועים, מכשירי חשמל ועוד. ככל שהשנים חולפות, כך המחסן מתמלא עוד ועוד עד אשר אנו מגיעים למצב בו אין בו יותר מקום או במקרה הגרוע יותר הוא אף מתמלא במזיקים. מהו הפיתרון? פינוי המחסן!
ישנם מקרים בהם המחסן כה עמוס עד כי פעולת הפינוי באופן עצמאי היא קשה מאוד ועל כן נדרש להיעזר בשירות של פינוי מחסנים מקצועי.

מתי יש להשתמש בשירות פינוי המחסן?

קיימים מספר מצבים בהם מומלץ להשתמש בשירות מקצועי לפינוי המחסן.
בעת מעבר דירה:
כאשר אנו עוברים דירה, יש להחליט מה עושים עם כל הפריטים הללו- מאילו פריטים צריך להיפטר? אילו פריטים אנו לוקחים לביתנו החדש?. במקרים רבים בעלי המחסן מעדיפים להשתמש בחברה מקצועית אשר תבצע עבורם את הפינוי שכן מספר הפריטים הינו רב וכבד, כמו גם, תהליך מעבר הדירה הינו קשה לכשלעצמו ולכן פינוי המחסן עם חברה מקצועית מקל רבות על בעל המחסן.
בעת פינוי מחסן בבניין מגורים משותף:
ישנם מקרים בהם דיירי הבניין מחליטים על פינוי המחסן/ מקלט בין עקב שיקולים בטחונים או רצון להפוך את החלל למקום בו ניתן יהיה לשהות כדוגמת חגיגות, פעילויות של דיירי הבניין ועוד. במקרה שכזה, פינוי המחסן הינו מסובך יותר שכן פעולה שכזו דורשת את גיוסם של כל דיירי הבניין. שירות של חברת פינוי המתמחה בכך יכולה להקל בצורה משמעותית על כל התהליך ולבצעו באופן מהיר ויעיל את הפינוי באופן יעיל ומהיר ועם מלוא האחריות. כך ניתן יהיה להימנע מוויכוחים, אי הסכמות ומריבות בין דיירי הבניין.

מהם היתרונות של חברת פינוי מקצועית?

פינוי מחסנים, בין אם מדובר בפינוי מחסן של אדם בודד או של מספר אנשים אינו משימה פשוטה וקלה. אחרי הכול, המחסנים תמיד עמוסים בפריטים רבים כשחלק נכבד מהם הינו רהיטים ומוצרים כבדים. כתוצאה מכך פעולת הסחיבה והפינוי דורשת מאמץ פיזי רב שלא לדבר על כך שלעיתים זה אף מסוכן. המשקל הכבד, המזיקים והחלודה הינם רק חלק מהסיכונים.
יתרון נוסף טמון בפינוי הפריטים למקומות המתאימים לכך. בעת פינוי המחסן יש להכיר את התקנות הרלוונטיות בנושא של אתרי פינוי יעודיים, ימי פינוי שהוגדרו על ידי הרשות המקומית ועוד. חברה מקצועית מטפלת בכל זה עבורכם ומונעת מכם את ההתעסקות בכל הבירוקרטיות השונות.

 

מאמרים | תגים , , , , | סגור לתגובות על מתי מומלץ להשתמש בשירות פינוי מחסנים

חשיבות המיחזור

רבות מדברים על מיחזור, אבל למה בכלל אנחנו צריכים למחזר???
ראשית, עד כמה שזה נשמע מוזר, אין מספיק מקום לכל הזבל שאנו מייצרים ולכן מחזור עונה על הצורך של חיסכון במקום.
שנית, בעולם כה צרכני, נוצרה מציאות שבה אנו צורכים יותר משאבים מאשר הטבע יכול לייצר עבורנו. כך כל אותם הפריטים שאנו זורקים עשויים למעשי מחומרי גלם כדוגמת עץ, נפט, חול מזוקק ועוד ואין בכוחו של הטבע לייצר עבורנו כמות בלתי מוגבלת של משאבים אלו.
כמוכן, מחזור עוזר לנו לחסוך באנרגיה- מחזור של פחית אלומיניום יכול לאפשר לנו לצפות בטלוויזיה למשך כמעט 3 שעות.
בשורה התחתונה, המיחזור הינו חשוב ביותר אם אנחנו רוצים להשאיר את הפלנטה הזאת ראויה למחייה לדורות הבאים שלנו.

חשיבות המיחזור

עלינו למחזר בשביל:

• לשמור על סביבה נקייה
• שימור חומרי גלם
• חיסכון באנרגיה
• צמצום אשפה במזבלות

שימו לב למה שאתם עושים, למוצרים אותם אתם קונים, ותמיד בדקו את עצמכם האם אתם באמת צריכים את זה או האם זה זמין באריזה פחות מבזבזת. אם כל אחד מאתנו יתרום את חלקו, יחדיו נוכל להוביל לשינוי ענקי.

סוגים של מיחזור

מחזור נייר: קרטונים וניירות מהווים כ-25 אחוז מהפסולת שאנו משליכים, כך שמחזורם מצמצם באופן משמעותי את הכמויות העצומות אשר מגיעות למזבלות.
מחזור פסולת בניין: אחוז ניכר מהפסולת בעולם מוגדר למעשה כפסולת בניין ולכן מחזורה הוא חשוב ביותר. תהליך המחזור כולל הפרדה, גריסה, ניפוי וסינון של הפסולת לרוב ליצירת חומרים בצורת גרגירים, בהם משתמשים לסלילת כבישים ובניית מבנים.
מחזור פלסטיק: בחברה המתועשת פלסטיק הוא חומר המשמש לייצור מרבית מהמוצרים שאנו צורכים. בסופו של דבר פלסטיק זה מגיע לאתרי הפסולת ומוטמן בתוך האדמה. הנזק הנגרם לקרקע ולמי התהום עקב כך הוא רב מאוד ועל כן למחזור הפלסטיק יש חשיבות עצומה.
מחזור אלקטרוניקה: מחזור רכיבים אלקטרוניים לצורך שימוש חוזר.
מחזור מים: מחזור מי שופכין על מנת שישמשו להשקיה, או התבססות על מים אפורים בהם ניתן להשתמש לצרכי כביסה, שטיפה ואף כמי מקלחת..

מה אתם יכולים לעשות כדי לתמוך במחזור?

1. לזרוק את כל האשפה בביתכם אם אין לכם שימוש בה ולקחת אותה למרכז מחזור.
2. נסו להימנע משימוש בשקיות וניירות פלסטיק ככל האפשר. הן לא רק מזהמות את הסביבה אלא גם תורמות לגדילתן של מזבלות.
3. כשאתם קונים נסו לחפש מוצרים בעלי אריזה מצומצמת יותר. בכל שנה ההוצאות בעבור אריזות בלבד עולה מיליוני דולרים, אריזות שלבסוף מגיעות אל אתרי האשפה.
4. השתדלו לרכוש מוצרים אשר עשויים מחומרי גלם שניתן למחזר אותם בקלות כדוגמת צנצנות זכוכית או פחיות אלומיניום.
5. חפשו אחר מוצרים אשר נוצרו מחומרים ממוחזרים. ניתן לזהות בקלות מוצרים שכאלו על פי הסימון עליהם שמציין זאת.
6. נסו לחפש אלטרנטיבות בטיחותיות במקום לרכוש מוצרים רעילים.
7. מקמו בביתכם או בקרבת מקום פחים אשר יאפשרו לכם להפריד בין פריטים מסוגים שונים כדוגמת נייר, פלסטיק, פסולת רטובה וכד’.

מאמרים | סגור לתגובות על חשיבות המיחזור

תקן איכות הסביבה למיחזור

רוב האנשים אינם יודעים שיש תקן מיוחד שנקרא ‘תקן של איכות הסביבה’ שכולל גם את כל הקשור אל תחום המיחזור. במאמר זה נסביר מהו תקן זה, מדוע המיחזור כה חשוב ומדוע רוב היצרנים והעסקים שמייבאים כל מיני מוצרי אלקטרוניקה, קרטונים, מוצרי פלסטיק ועוד משתמש  במערכת מיוחדת לניהול סביבתי. הבה נתחיל.

 

שומרים על איכות הסביבה- חוקים ותקנים

נכון להיום יש בישראל שני חוקים עיקריים שקשורים אל מיחזור. החוק הראשון הוא חוק שמירת הניקיון ואילו החוק השני הוא חוק האיסוף והפינוי של פסולת למיחזור. חוק שמירת הניקיון אוסר על השלכה של פסולת ולכלוך וחובת הרשויות להקים אתרים שונים למטרת סילוק פסולת. חוק האיסוף והפינוי הוא זה שאמון על הסמכתן של הרשויות המקומיות לקבוע כל אחת את ההסדרים הקשורים אל איסוף של פסולת למיחזור. בנוסף, במסגרת ה- ISO יש תקן מיוחד, תקן איכות הסביבה .ISO 14001 כאן מדובר על מערכת מיוחדת של ניהול שעיקרה הוא להבטיח שמירה על הסביבה בה אנו חיים. מערכת זו מייעלת את כל הקשור אל פעולות המיחזור והחוקים השונים הקשורים אל איכות הסביבה. המטרה של תקן זה היא להניע  את תהליכי השיפור הסביבתיים וכל ארגון שיש לו את התקן הינו בעל עדיפות גבוהה לשמירה על הסביבה, דבר שבא לידי ביטוי בצמצום של הוצאות על צריכת אנרגיה ומחזור של פסולת.

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מכליות ומתקנים מיוחדים למחזור של כל מיני חומרים בערים רבות בישראל. בנוסף, ניתן לראות שגם בבתים רבים יש מתקני אחסון מיוחדים שמיועדים לאיסוף של שקיות למיחזור, בטריות, בקבוקי פלסטיק ועוד. המודעות לכל הקשור אל השימור הסביבתי, גדלה מדי שנה שחולפת.  מיחזור הוא תהליך שבו לוקחים את הפסולת הקיימת ומפרקים אותה ומחזירים אותה למצבה ההתחלתי ביותר, כלומר למצב בו היא הייתה חומר גלם. בחומר גלם זה משתמשים על מנת לייצר כל מיני מוצרים חדשים ועל ידי כך לא מבוזבזים משאבים סביבתיים חשובים. נכון להיום אנשים, עיריות, עסקים וחברות שונות, ממחזרות כל מיני מוצרים, אם מדובר על נייר, מתכת, אלקטרוניקה, בקבוקים ופלסטיקה, אשפה אורגנית ועוד. מיחזור הוא אחד הפתרונות האפקטיביים ביותר שקיימים כיום וכל אחד מאיתנו יכול ליישם זאת. ככל שנמחזר יותר כך נזהם פחות ונאט את ההתכלות של משאבי טבע חשובים.

לסיכום, תקן ISO14001 מצביע על כך שמדובר על חברה ו/או ארגון שדואגים לשמירה על הסביבה בפעולות הקשורות אל מיחזור פסולת, פינוי מחסנים ועוד.

מאמרים | תגים , , , , , , | סגור לתגובות על תקן איכות הסביבה למיחזור

קניית מתכות יקרות

קניית מתכות יקרות מתבצעת על ידי הרבה מאוד עסקים וחנויות הסוחרים בזהב, לטובת מחזור דברי הזהב או מכירתם כמות שהם. אם אתם מתכוונים למכור זהב בעתיד הקרוב, חשוב מאוד שתדעו איך נקבע מחירה של המתכת ומהם הפרמטרים שעליהם יסתכלו כשירכשו מכם את המוצרים.

לכל זהב יש מחיר


מחירו של זהב, כמו של רוב המתכות, נקבע על פי משקלו. המשקל נמדד באונקיות, הלא הן אונקיות טרוי – יחידות המידה בהן עושים שימוש מזה שנים רבות. קראט הוא יחידת מידה הקובעת את מידת הטוהר של הזהב, היינו – את אחוזי הזהב הנמצאים בתוך תערובת של מתכות (סגסוגת). כאשר מדובר במתכת המכילה 100% זהב, היא נחשבת, כמובן, לזהב טהור. יחידת המידה שנקבעה לזהב טהור היא 24 קראט.

איך קובעים את מחיר הזהב?

מחירה של אונקיית זהב נקבע בבורסות העולמיות לזהב, והוא משתנה כל הזמן. נכון לסוף שנת 2015, מחירה של אונקיית זהב הוא כ- 1778 דולרים. אונקייה אחת שווה 31.104 גרם. לכן, מחירו של גרם אחד של זהב טהור (24 קראט) הוא 1778:31.104 = 57.16 דולרים ובשקלים 214.35 ₪ (הכפלה בשעה הדולר – 3.75 ₪). אם מחירו של גרם זהב 14 קראט, כלומר – של סגסוגת מתכות שיש בה 58.30% זהב, יהיה, על פי חישוב זה, 33.32 דולרים, ובשקלים – 124.95 ₪.
כל האמור לעיל נכון גם לגבי מתכות יקרות אחרות, כאשר לכל מתכת יש מחיר משלה, וחישוב מחירי הרכישה מתבצע בהתאם.

קניית מתכות יקרות – פרמטרים נוספים לקביעת המחיר

אמנם, כאשר עומדים לפני קניית מתכות יקרות הפרמטר העיקרי לקביעת מחירן יהיה משקלן, אולם יש פרמטרים נוספים שישפיעו על מחיר הרכישה. כך למשל, במקרה שאדם מביא למכירה תכשיטי זהב שונים מתוך מטרה שהקונה ימכור אותם כמות שהם, פרמטר חשוב נוסף לקביעת המחיר הוא איכות התכשיטים. תכשיטים באיכות טובה יותר יימכרו במחיר יקר יותר, ותכשיטים באיכות נמוכה יותר יעלו פחות. אם מטרת הרכישה היא לא מכירה מחדש בצורת תכשיטים אלא הזדכות על הזהב כזהב, לפרמטר של האיכות לא תהיה חשיבות גדולה. כמובן שבמעמד הרכישה יבדוק הקונה אם באמת מדובר בזב ולא בחיקוי מוצלח יותר או פחות.

מי קונה זהב?

יש הרבה מאוד חברות שרוכשות זהב מאנשים פרטיים, כמו גם חנויות תכשיטים שיכולות לעשות בזהב שימושים חוזרים. חשוב מאוד שהקנייה תתבצע על פי חוקי השוק – היינו – על פי משקלו של הזהב, על מנת ששני הצדדים יהיו מרוצים. כל הדברים האמורים נכונים גם לגבי קניית מתכות יקרות אחרות, שצריכה להתבצע על פי המחירים הקבועים בשוק. מכירה וקנייה נעימה, ושיהיה בהצלחה.

מאמרים | תגים , , , , , , , | סגור לתגובות על קניית מתכות יקרות

מציאת פתרונות אחסון לפסולת המיחזור

נכון לשנה זאת, יש מודעות גבוהה מאוד למיחזור פסולת. הבעיה היא שפעמים רבות אנשים אינם מוצאים מקום בבית או במשרד לאחסן את הפסולת למיחזור, דבר שיוצר בלאגן שמסתיים פעמים רבות עם זריקת פסולת אותה ניתן למחזר, לפח הזבל הרגיל. במאמר זה נציג בפניכם פתרונות של אחסון לפסולת למיחזור שלכם.

פסולת ביתית

פסולת ביתית היא אותה פסולת אותה אנו מייצרים באופן יומיומי בבית ובמשרד. אם עד לפני מספר שנים כל הפסולת נשלחה אל פח האשפה ללא הפרדה וכך פחי האשפה היו מלאים בניירות למחזור, שקיות פלסטיק וכל מיני חומרים שניתן היה למחזר אך נשלחו להטמנה אחת, כיום המודעות הסביבתית גבוהה ורוב האנשים מפרידים וממיינים את הפסולת לפי קרטונים, פלסטיק, זכוכית ומתכות. בנוסף, ניתן לראות שהעיריות השונות מחנכות לכך ויש פחים בצבעים שונים ומכליות מיוחדות שעומדות ברחוב ומיועדות לסוגים שונים של פסולת למיחזור. למרות כל זאת, כיוון שההפרדה היא מיידית בעת זריקת הפסולת, חשוב לדאוג לפתרונות אחסון מידיים לאותה פסולת עד שמסלקים אותה לאותו פח או מיכל מיחזור בחוץ.

פתרונות אחסון לפסולת המיחזור

מציאת פתרונות אחסון לפסולת המיחזור תאפשר לכם לבצע את ההפרדה המתאימה ולמחזר את כל הפסולת הביתית שלכם מבלי לדאוג שמא העיצוב של הבית מושפע מכך. נכון להיום יש אפשרות לפנות אל חברה שעיקר השירות שלה הוא לספק מבחר פתרונות של אחסון איכותי לכל מיני חפצים בבית, אם מדובר על נעליים, כונניות לכל מיני דברי נוי ואחסון, מתקן לאיסוף של בקבוקים, מתקן לאיסוף של שקיות, מיכל מיוחד לאיסוף פסולת אלקטרונית ועוד. כל אלו יבטיחו לכם שלכל פריט יהיה מקום ושמראהו האסתטי של הבית יישמר.

 יש לציין כי פסולת אלקטרונית היא פסולת שבתוכה יש כל מיני מתכות ברזליות וחומרים פלסטיים עם תכונה שמעכבת בעירה. חשוב מאוד לטפל בחומרים אלו בנפרד וזאת משום שבעת הפירוק שלהם הם יכולים לזהם את הסביבה. מסיבה זו הם נאספים בפח מיחזור נפרד. יש לקחת בחשבון שפסולת זו לא מתפרקת ומתכלה ולכן היא בעייתית יותר מכל שאר סוגי הפסולת. מיחזור של פסולת אלקטרונית משמע שימוש חוזר במרכיבים אלו. בישראל יש חוק מיוחד בכל הקשור אל מיחזור של פסולת אלקטרונית, חוק זה מטיל אחריות של מיחזור חומרים אלו על יצרני ויבואני מוצרי החשמל והאלקטרוניקה. הם אלו שחייבים להיות אחראים על האיסוף  של הפסולת האלקטרונית בהיקף של עד חמישה עשר אחוזים מסך המכירות שלהם לאותה שנה. בנוסף, החוק מורה על כך כי הרשויות המקומיות ידאגו לאיסוף ולפינוי של פסולת זו מהמגזר הפרטי ביתי.

לסיכום, ההחלטה לדאוג לפתרונות אחסון אסתטיים עבור הפסולת למיחזור בבית תהפוך את פתרונות האחסון לחלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית ואת החיים שלכם לקלים יותר בכל הקשור אל איסוף אשפה.

מאמרים | תגים , , , , , , | סגור לתגובות על מציאת פתרונות אחסון לפסולת המיחזור

בשורה ירוקה: הפקת אנרגיה באמצעות שריפת פסולת, האמנם?

אנרגיה מתחדשת היא תחום בו תולים מומחים רבים בתחום הסביבה הירוקה את תקוותיהם לעתיד. להבדיל מהמשאבים המתכלים (כדלק ונפט), הנעלמים לאחר השימוש בהם, האנרגיה המתחדשת עושה שימוש במשאבי טבע או בחומרים קיימים, על מנת לייצר אנרגיה “חדשה”. לאנרגיה המתחדשת פנים רבות, ובימים שבהם העולם צועד לבגרות ולתובנות חדשות בתחום הפיתוח בר הקיימא, אנחנו פוגשים דרכים רבות העוסקות בהנצלת המשאבים הקיימים, על כל סוגיהם.

 

הפסולת לסל וחסל?

אחת מהדרכים הירוקות שכוכבן דרך בעולם בשנים האחרונות היא שימוש בשריפת פסולת לשם הפקת אנרגיה. כבר, ניתן לראות סנוניות ראשונות (או אנפות, במקרה של מזבלות ומצבורי פסולת J) במדינות שונות בעולם, הנוקטות בדרך Waste-To-Power של טיפול יעיל בפסולת. לדוגמא:

Amager Bakke (Amager Hill או Amager Slope) מתקן לשריפת פסולת לצורך הפקת אנרגיה בקופנהגן, דנמרק, אשר עלות בנייתו הינה 670 מיליון דולר, עתיד להכנס לפעולה בשנת 2017. המתקן עתיד לטפל בכ-25% מהפסולת המיוצרת בדנמרק ולספק חשמל ל-150,000 בתי אב במדינה.

בארה”ב, הנמצאת במקום הראשון בעולם בכמות ייצור הפסולת לאדם, מוקמים מפעלי Waste-To-Energy במדינות שונות ואף מפעלים אלה עתידים לטפל בכמויות ענק של פסולת (3,000-4,000 טונות ליום).

גם ישראל איננה נשארת מחוץ לחגיגה הירוקה של שריפת הפסולת: מתקן שריפת פסולת לצורך הפקת אנרגיה עתיד לקום בחיריה עד לשנת 2017. המתקן עתיד לטפל בכ-1,500 טונות פסולת מידי יום.

 

יתרונות וחסרונות

לשיטה, על שמותיה השונים, ישנם יתרונות רבים. למשל, היכולת לטפל בעד 80% מהפסולת המיוצרת על ידי תושבי המדינה והפחתת גזי החממה. אולם, בד בבד עם היותה ירוקה ויעילה בעיני פלגים מסוימים, קמו לה אף מתנגדים. מתנגדים אלה מעלים טענות שונות החל ב-NIMBY (Not In My Back Yard, כלומר “מיחזור פסולת הוא רעיון יעיל ומעולה, אבל לא בסמוך לביתי”), דרך החשש מפני זיהום אוויר וכלה בהיותה תמריץ שלילי למציאת פתרונות מקיימים יותר לטיפול בפסולת (כי אם קיים פתרון של שריפה לטיפול בהררי הפסולת, למה ללמוד צריכה נכונה יותר? או למה למחזר ולשמר?).

 

אנרגיה סולארית – חלופה נקייה ליצור אנרגיה

אחת מטענות הנגד המתייחסת לשריפת הפסולת לצורך אנרגיה, גורסת, כי קיימים מקורות “נקיים” יותר לייצור אנרגיה זמינה לשימוש, כמו למשל אנרגיה סולארית. אנרגיה זו, המופקת מאור השמש ומשמשת כמקור מתח לבתים, בתי עסק, מפעלים ומתקנים חקלאיים, הופכת נפוצה יותר ויותר ותופסת את מקומה בשורה הראשונה של הפתרונות הירוקים והיעילים. “רתימת” השמש לצרכיך, איננה מזהמת את הסביבה, היא non-NIMBY (מאחר ואיננה פוגעת בשכנים ובמחיר הנדל”ן שבסביבה) ובשנים האחרונות, בעידודן של רשות החשמל והמדינה ויוזמת “מונה נטו”, היא מאפשרת לכל בעלים של מבנה בעל גג המאפשר מיקום פאנלים פוטו-וולטאיים, לייצר את החשמל שלו בעצמו ולחסוך את עלויות חשבון החשמל.

מאמרים | סגור לתגובות על בשורה ירוקה: הפקת אנרגיה באמצעות שריפת פסולת, האמנם?

מעטפות ממוחזרות לשמירת על הסביבה

עניין המודעות לשמירה על איכות הסביבה וכל עניין המחזור, הוא נושא עליו מדברים רבות בשנים האחרונות וראה כי הציבור מבין את החשיבות ומתגייס בדרכים שונות לשמור על סביבה ירוקה, אם זה על ידי מחזור בקבוקים, ניירות, גריסת רכבים ושימוש חוזר בברזל, מחזור דפים וניירות, בנייה קלה ועוד דרכים שונות שמסייעים לנו לשמור על סביבה ירוקה. נושא זה עלה למודעות הציבור בדרכים שונות, אם זה פרסומים ברדיו, בטלוויזיה, בשלטי חוצות ובהחדרת הנושא כבר לילדים בבית הספר.

כיצד חברות בצעד אחד קטן יוכלו לשמור על איכות הסביבה?

כמו כן, נראה כי מאמצים מרובים מוקדשים למטרה של צמצום צריכה ומחזור גם בכל הקשור למעטפות ממוחזרות, שהרי חברות וארגונים גדולים משתמשים במעטפות באופן יום יומי לצורך שליחת דואר ללקוחותיהם, כך שבמאמץ קטן של רכישת מעטפות ממוחזרות חברות רבות יכולות לתרום רבות לשמירה על איכות הסביבה.
מזה כמה שנים שגם חברות ענק כמו – בנקים, מפעלים, חברות ביטוח ועוד חברות רבות התגייסו למהפך של מעטפות ממוחזרות וזאת על ידי איסוף הנייר שנזרק מדי יום במשרדי החברה ומנייר זה הם מבצעים שימוש חוזר להדפסת מעטפות. כמובן שאת הנייר חברות אלו מעבירות לבתי דפוס אשר מעבדים את הנייר על ידי מכונות מתקדמות ובכל הם יוצרים ניירות חדשים לשימוש חוזר לצרכי הדפסת מעטפות ממוחזרות.

כיצד תוכלו למצוא חברות המתמחות בהדפסת מעטפות ממוחזרות?

כיום בתי דפוס רבים מבינים את הביקוש למעטפות ממוחזרות מלקוחותיהם ונראה כי בתי דפוס הבינו את הצורך והם מציעים זאת כאופציה ללקוחותיהם מה שהופך את המעטפות לנגישות יותר לרכישה אצל בתי דפוס הפזורים ברחבי הארץ. כיום, תוכלו למצוא את בתי דפוס אלה ברשת האינטרנט, כך שדי בחיפוש במנוע של גוגל ותוכלו למצוא מגוון תוצאות רלוונטיות, אך אם אתם עובדים עם בית דפוס מסוים, תוכלו לבקש ממנו להדפיס את המעטפות מנייר ממוחזר, כך תוכלו גם אתם לסייע במקצת לשמור על איכות הסביבה. זכרו כי בפעולה פשוט זאת תוכלו לשמור על יותר עצים בטבע ולעשות משהו טוב עבור הסביבה.

מאמרים | סגור לתגובות על מעטפות ממוחזרות לשמירת על הסביבה

דשן אורגני – מצוין לגינה, מושלם לאיכות הסביבה

דשן אורגני הוא אחד המרכיבים לגינה מטופחת ומושקעת, הוא מגביר משמעותית את קצב הצמיחה, עוזר לצמחיה להיות בריאה וחזקה יותר ובנוסף גם מרחיק מזיקים שרוצים לפגוע בפרחים, העצים או הדשא. הדשן מורכב ברובו מגללים של חיות בטבע ובכל מקרה הדשן הטבעי, כלומר האורגני מגיע מהטבע ובכך שומר על איכות הסביבה ואינו מסב נזק לכדור הארץ. הדשן הכימי לעומת זאת מיוצר מתרכובות שונות ואומנם טוב מאוד לצמחים ולגידולים אך פוגע משמעותית באיכות הסביבה. בשנים האחרונות, בעלי גינה ופעילים של ארגוני הסביבה מפנימים יותר ויותר כי השמירה על הסביבה היא חיונית וחשובה ובהחלט אפשר לומר שאם כולם היו משתמשים רק בדשנים אורגניים מצב כדור הארץ היה הרבה יותר טוב והזיהום בו היו פוחת משמעותית. דשן אורגני עשוי מפסולת טבעית ממוחזרת והשימוש בו עוזר לשמור על איזון אקולוגי ומשאיר את האדמה ללא מלחים מיותרים מה שמשאיר אותה פורייה וטובה. שאתם רוצים גינה ירוקה ומטופחת, אתם צריכים לחשוב גם על הסביבה שמסביב, אם אתם וכל שאר בעלי הגינות תקפידו על שימוש בחומרים ודשנים אורגניים לכולנו יהיה אוויר וסביבה נקיים וטובים יותר.

 

דשן אורגני- כי באמת שאין לנו כדור אחר לחיות בו

המודעות לשמירה על כדור הארץ עלתה מאוד בשנים האחרונות ואם פעם החשיבה הירוקה והניסיון לשמור על איכות הסביבה היו נחלתם של הפעילים הירוקים בלבד, הרי שהיום יותר ויותר אנשים מבינים שאין לנו מקום אחר לחיות בו והשמירה על כדור הארץ היא קודם כל בידיים שלנו. דשן אורגני הוא אחד הצעדים המשמעותיים שיכולים להוביל לשמירה על כדור הארץ, שימוש קבוע בו יכול גם לתרום לגינה הפרטית שלכם וגם לשמור על כדור הארץ והסביבה הגלובאלית שכולנו חיים בה. כל שימוש בחומר כימי הוא מזיק ואינו בריא, אומנם הוא לרוב נוח וקל לשימוש אך הנזק שהוא מסב לסביבה הוא עצום במקרים מסוימים. לא מעט בעלי גינה מתעצלים להשתמש בדשן אורגני שכן הוא קשה יותר להשגה ולעיתים גם יותר יקר אבל היתרונות שלו לעומת חומרים כימיים אחרים הם ברורים וחשובים. היום, יותר מאשר בעבר בעלי גינה מבינים ששימוש בדשן אורגני גם מצוין עבור הגינה שלהם וגם עוזר לשמור על איכות הסביבה.

 

דשן אורגני- לאדמה טובה ובריאה יותר

דשן אורגני שומר על האדמה, הוא משאיר אותה פורייה ובריאה והוא מונע ממנה כמות מלחים מוגברת שיכולה להזיק לה בצורה משמעותית. אדמה בריאה מובילה לפירות וירקות בריאים יותר וזה כמובן מוביל לבריאות תקינה של בני האדם. דשן אורגני למעשה חיוני למזון בריא ומזין יותר ולמרות שלא תמיד קל לראות את הקשר בין דשן אורגני לבין פירות וירקות בריאים מכיוון שמדובר בתהליך ארוך הרי שהקפדה על שימוש בדשן אורגני מובילה לחיים ארוכים ובריאים יותר.

מאמרים | סגור לתגובות על דשן אורגני – מצוין לגינה, מושלם לאיכות הסביבה

שמירה על ניקיון הסביבה – מה יש לעשות?

כולנו חיים בסביבה קהילתית וחברתית כלשהי. יכולה זו להיות העיר או האוכלוסיה בישוב, יכולים אלו להיות הילדים בכיתה או הקולגות לעבודה, יהיו אלו הפרטנרים לדירה או השכנים לבניין – כל קהילה או אוכלוסייה אשר לה מכנה משותף, כללים מקומיים ונורמות משותפות – חיה יחד עם אנשים במקביל וצריכה “ליישר קו” עם הנורמות הקיימות. שמירה על הניקיון הינה בין האלמנטים המשמעותיים ביותר האחראיים ליצירת איכות חיים גבוהה והנאה מהסביבה הקיימת.

כוחה של התרבות המודרנית

התרבות המודרנית הרגילה את רובינו לייצר לא מעט אשפה על סוגיה השונים. אלו הן עטיפות המזון הנאכל תוך דקות ספורות ומותיר אחריו שאריות למשך מאות שנים, יכולים אלו להיות בקבוקי הפלסטיק המשמשים אותנו למשך שעות ספורות – ולפעמים אף פחות מכך, אך משאירים אחריהם אריזות המתכלות לאחר אלפי שנים בלבד, אלו הם העיתונים והניירות שאנו מייצרים מדי יום ביומו בבית הספר, בעבודה, בבית ובכל מקום אחר. למעשה, כל אשפה שאנו מותירים אחרינו מוסיפה ללכלוך ולבלגן הכללי.

אופן תיעול האשפה

על מנת לשמור על איכות הסביבה ועל הניקיון הנדרש סביבנו, ישנה חשיבות רבה לתיעול האשפה שלנו ולשימוש חכם יותר בכלים היומיומיים. הודות לאפשרויות המחזור השונות הקיימות כיום, ניתן לעשות שימוש חוזר בבקבוקי פלסטיק ובקבוקי זכוכית, בניירות מסוגים שונים וכן באריזות של מוצרים שימושיים ברמה היומיומית. הודות למגוון אפשרויות המחזור הקיימות כיום ניתן לשמור על הסביבה שלנו נקייה ועל כדור הארץ בכמות מינימלית של זיהום אוויר ולכלוכים.

שמירה על איכות חיים

באמצעות חברות ניקיון מובילות בתחום כיום ניתן לשמור על הרחובות שלנו נקיים וליהנות מאיכות חיים גבוהה. חשוב לשים לב כי ישנן חברות ניקיון שונות וכל אחת עובדת תחת תנאים שונים וייחודיים לה. על מנת לשמור על ניקיון חדר המדרגות למשל, חשוב לשכור את שירותיה של חברת ניקיון מקצועית המשתמשת בחומרי ניקיון ידידותיים לסביבה. בחירה חכמה של חברת ניקיון יכולה להביא לשיפור משמעותי במראה הסביבה הפרטית והציבורית שלנו.

בחירה חכמה של חברת ניקיון

מאחר וישנו מגוון עצום של חברות ניקיון הפעילות בתחום, חשוב לבחור חברת ניקיון בעלת ניסיון רב שנים בתחום והיכרות מעמיקה עם איכות חומרי הניקיון השונים. באמצעות בחירת חברות ניקיון מקצועיות, אמינות, מנוסות ואיכותיות המכירות את התחום לעומקו, ניתן יהיה לשמור על איכות חיים למשך שנים ארוכות וליהנות מניקיון ברמה הגבוהה ביותר שלו.

מאמרים | סגור לתגובות על שמירה על ניקיון הסביבה – מה יש לעשות?

איך אפשר לשמור על איכות הסביבה וגם ליהנות מאיכות מעולה?

איך אפשר לשמור על איכות הסביבה וגם להנות מאיכות מעולה?

המודעות צוברת תאוצה, ואנשים מחפשים לשמור על איכות הסביבה. בכתבה שלפנינו נסביר איך אפשר בעזרת השימוש עם חלונות PVC לתרום עוד תרומה קטנה לתועלת העולם והסביבה.

 

למה זה חשוב?

יותר ויותר אנשים מבינים היום את הצורך החשוב לשמור על איכות הסביבה. ההתפתחות הטכנולוגית והתעשיה המודרנית לא היטיבה עם העולם שלנו, כמות רבה של פחמן דו חמצני נמצא בחלל, עקב השימוש בחומרים ובמזהמי אויר. ההשפעה הישירה של המצב הוא חור באוזון ונזקים נלווים, כדי לתקן את הנזק יש להשתמש עם חומרים ידידותיים שאינם מזיקים לסביבה.

כאלה הם חלונות PVC שיש להם השפעה טובה על איכות הסביבה.

 

חלונות PVC

מדובר בחלונות העשויים PVC ונמצאו תועלתיים ביותר. החומר אינו פולט פחמן דו חמצני ולכן יכול להחליף את חלונות המתכת המסורתיים שהיו עד כה. לשם השוואה – חלונות מתכת מייצרים שני שליש יותר אנרגיה ולכן פולטים יותר רעלים לאויר.

יתרונות נוספים של חלונות PVC – היותם ניתנים למחזור. החומר אינו פולט צבע רעיל, ואפשר למחזר אותו במאה אחוז.

מלבד זאת, אנשים שעברו להשתמש עם חלונות PVC דיווחו על שביעות רצון מלאה. רמת הבידוד של חלונות אלה היא מהגבוהות ביותר, הם מבודדים רעש בצורה מעולה. כך שהשימוש הוא גם יעיל וגם נעים; החלונות נוחים וטובים ומאפשרים חיי איכות ללא רעשים סביבתיים. יחד עם זה הם גם מעולים לסביבה, ניתנים למחזור, לא פולטים חמצן דו חמצני ואין להם פליטה של צבעים רעילים בזמן השימוש.

מה צריך יותר מזה כדי לעשות אתם שימוש?

 

מיחזור ירוק

חברת מחזור ירוק מעודדת וממליצה על השימוש עם חלונות PVC, יותר מכל חלון אחר. אנחנו מאמינים כי עם המעבר לשימוש בחלונות אלו ניתן יהיה לתרום הרבה לאיכות הסביבה שלנו ולהעניק לעולם הרבה יותר חיים.

צרכנים שמבינים את היתרונות שלאותם חלונות PVC, מרויחים בכפלים – הם גם נהנים מחלונות איכותיים שלא דורשים כמעט תחזוקה ומבודדים היטב את רעשי הסביבה, וגם תורמים הרבה לאיכות הסביבה וליצירת אקלים טוב יותר.

חלונות PVC בריא וגם שווה!

 

 

מאמרים | סגור לתגובות על איך אפשר לשמור על איכות הסביבה וגם ליהנות מאיכות מעולה?