מאמרים

חוק המיחזור

חברת ניקיון אקולוגית ולמה חשוב לבחור אחת כזאת?

המודעות לנושא איכות הסביבה הולכת וגוברת בשנים האחרונות בארץ ובעולם. ניתן לראות את ניצני השינוי בהתנהגות האזרחים כמו הפרדת פסולת והשלכת בקבוקי פלסטיק למיחזורית, הפרדת נייר, זכוכית, מתכות ופלסטיק, שימוש הולך וגובר בשקיות רב פעמיות ולאחרונה רבים החלו לנקות את ביתם באמצעות חומרי ניקיון ירוקים שמידת פגיעתם בסביבה פחותה או אינם פוגעים כלל בסביבה.

קרא עוד

שק ענק

למה חברות ניקיון חייבות להשתמש בשקי ענק (ביג בג)?

ניקיון הוא דבר חשוב מאוד. הרגלי הניקיון שלנו הם מה שמבדיל בינינו ובין בעלי חיים וחיות ממינים שונים. מותר האדם הוא במידה רבה היכולת שלנו כאנשים לשמור על סביבה נקייה והיגיינית. בזמן בו אנחנו חיים לא לכולם יש את היכולת או את הרצון לנקות לבד את הבית שלהם או את המשרד שלהם. את רוב החברות והמשרדים בארץ מנקות חברות ניקיון מקצועיות אשר מתמחות בניקוי מקצועי ואיכותי של חללי עבודה שונים. חברות ניקיון חייבות להשתמש במגוון רחב של חומרי ניקיון כולל בשקי ענק (ביג בג Big-Bag).

קרא עוד

מיחזור ירוק

מציאת פתרונות אחסון לפסולת המיחזור

נכון לשנת 2015 יש מודעות גבוהה מאוד למיחזור פסולת. הבעיה היא שפעמים רבות אנשים אינם מוצאים מקום בבית או במשרד לאחסן את הפסולת למיחזור, דבר שיוצר בלאגן שמסתיים פעמים רבות עם זריקת פסולת אותה ניתן למחזר, לפח הזבל הרגיל. במאמר זה נציג בפניכם פתרונות של אחסון לפסולת למיחזור שלכם.

קרא עוד

green logo

תקן איכות הסביבה למיחזור

רוב האנשים אינם יודעים שיש תקן מיוחד שנקרא ‘תקן של איכות הסביבה’ שכולל גם את כל הקשור אל תחום המיחזור. במאמר זה נסביר מהו תקן זה, מדוע המיחזור כה חשוב ומדוע רוב היצרנים והעסקים שמייבאים כל מיני מוצרי אלקטרוניקה, קרטונים, מוצרי פלסטיק ועוד משתמש  במערכת מיוחדת לניהול סביבתי. הבה נתחיל.

קרא עוד

מיחזור פסולת אלקטרונית

חשיבות מיחזור פסולת אלקטרונית

עם השנים גוברת המודעות הציבורית לחשיבותם של הליכי מיחזור, אשר נועדו להגן על הסביבה ולהפחית את הזיהום בכדור הארץ.  אחד האמצעים היעילים ביותר להשגת מטרה זו הינה מיחזור פסולת והפיכתה לחומרי צריכה וגלם חדשים. הליכים אלו מתקיימים בחומרים רבים ושונים כדוגמת פלסטיק, זכוכית ומתכת, ובנוסף לכך קיימת חשיבות מרובה גם למיחזור פסולת אלקטרוניקה ממספר סיבות…

קרא עוד

green waste

מחזור פסולת מאתרי בנייה ירוקה ויתרונותיה

בשנים האחרונות חלה התקדמות של ממש ביכולת לקדם פרויקטים של בניה ירוקה. בניה כזאת, יש לדעת, הינה בעלת השלכות חשובות ביותר מבחינת איכות החיים של הדיירים, מבחינת השימוש בחומרי בניה ירוקים שניתנים למיחזור, מבחינת עמידה בתקנים מחמירים של בידוד לרעשים, למיגון קרינה אלקטרומגנטית ועוד.

קרא עוד

green logo

הדברה ירוקה לשמירה על איכות הסביבה

אין ספק, שלחיות בבית עם מקקים חרקים ומיני זוחלים היא חוויה לא נעימה, אך להבדיל משנים קודמות יש דרך לבצע הדברה, שאינה מזיקה לאדם ולסביבה או בשמה המוכר – ההדברה ירוקה. רבים שמעו על הדברה זו אך לא רבים יודעים להגדיר בדיוק מהי אותה הדברה מדוברת, כיצד היא פועלת והאם נכון שהיא מצליחה במשימה. עוד לפני שנפרט אודות הדברה זו, נבהיר כי החשיבות לשמור על סביבה ירוקה ובריאה, הן ברמת המחזור והן ברמת השימוש בחומרים מתכלים, היא חשובה לאין שיעור בעידן בו ההתחממות הגלובלית לצד החור באוזון, מאיימים על הישרדות כדור הארץ

קרא עוד

ביג בג

ארגז אחסון בכל גודל וצורה

בין אם אתם נמנים עם האוכלוסייה “האגרנית” ובין אם אתם שומרים אך ורק את הציוד הנדרש לכם וזה שבשימוש תדיר, קחו בחשבון את ארגז האחסון שיאפשר לכם לשמור על סדר מופתי, ליהנות מנגישות גבוהה ולמחזר נכונה. ארגז אחסון מאפשר לכם להתנהל במרחב מבלי לראות בזווית העין מוצרים המפרים את הסדר ולחילופין לא תאלצו להעלות את הציוד אל הבוידם ולהתאמץ בכל פעם בה תזדקקו למוצר. אם שאלתם את עצמכם מה ניתן לאחסן בארגז מסוג זה התשובה הינה פשוטה וחד משמעית – הכל! החל ממצעים דרך נעליים, כלי עבודה, כלי מטבח ומה שביניהם

קרא עוד

דשן אורגני

דשן אורגני – מצוין לגינה, מושלם לאיכות הסביבה

דשן אורגני הוא אחד המרכיבים לגינה מטופחת ומושקעת, הוא מגביר משמעותית את קצב הצמיחה, עוזר לצמחיה להיות בריאה וחזקה יותר ובנוסף גם מרחיק מזיקים שרוצים לפגוע בפרחים, העצים או הדשא. הדשן מורכב ברובו מגללים של חיות בטבע ובכל מקרה הדשן הטבעי, כלומר האורגני מגיע מהטבע ובכך שומר על איכות הסביבה ואינו מסב נזק לכדור הארץ.

קרא עוד

חוק המיחזור

איך אפשר לשמור על איכות הסביבה וגם להנות מאיכות מעולה?

המודעות צוברת תאוצה, ואנשים מחפשים לשמור על איכות הסביבה. בכתבה שלפנינו נסביר איך אפשר בעזרת השימוש עם חלונות PVC לתרום עוד תרומה קטנה לתועלת העולם והסביבה.

קרא עוד

מיחזור אלקטרוניקה

שמירה על ניקיון הסביבה – מה יש לעשות?

כולנו חיים בסביבה קהילתית וחברתית כלשהי. יכולה זו להיות העיר או האוכלוסיה בישוב, יכולים אלו להיות הילדים בכיתה או הקולגות לעבודה, יהיו אלו הפרטנרים לדירה או השכנים לבניין – כל קהילה או אוכלוסייה אשר לה מכנה משותף, כללים מקומיים ונורמות משותפות – חיה יחד עם אנשים במקביל וצריכה “ליישר קו” עם הנורמות הקיימות.

קרא עוד

פעילויות איכות הסביבה

פעילויות איכות הסביבה לחינוך החברה שלנו

כל חברה נמדדת על פי ההתנהגות של הפרטים בה. כאשר כל האנשים בחברה שלנו נוהגים בצורה מוסרית ומתחשבת לחברה שלנו כך אנחנו יכולים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. מוסר נמדד לפי היחס שבין אדם לחברו וגם לפי היחס של אדם לסביבה שלו ולטבע.

קרא עוד

פינוי מחסנים

מתי מומלץ להשתמש בשירות פינוי מחסנים

המחסן הוא לרוב המקום בו אנו מאחסנים את כל הפריטים אשר אין לנו בהם שימוש כגון רהיטים ישנים, צעצועים, ,מכשירי חשמל ועוד. ככל שהשנים חולפות, כך המחסן מתמלא עוד ועוד עד אשר אנו מגיעים למצב בו אין בו יותר מקום או במקרה הגרוע יותר הוא אף מתמלא במזיקים. מהו הפיתרון? פינוי המחסן! ישנם מקרים בהם המחסן כה עמוס עד כי פעולת הפינוי באופן עצמאי היא קשה מאוד ועל כן נדרש להיעזר בשירות של פינוי מחסנים מקצועי.

קרא עוד

קניית מתכות יקרות

קניית מתכות יקרות מתבצעת על ידי הרבה מאוד עסקים וחנויות הסוחרים בזהב, לטובת מיחזור דברי הזהב או מכירתם כמות שהם. אם אתם מתכוונים למכור זהב בעתיד הקרוב, חשוב מאוד שתדעו איך נקבע מחירה של המתכת ומהם הפרמטרים שעליהם יסתכלו כשירכשו מכם את המוצרים.

קרא עוד

מעטפות ממוחזרות

מעטפות ממוחזרות לשמירת על הסביבה

כיום בתי דפוס רבים מבינים את הביקוש למעטפות ממוחזרות מלקוחותיהם ונראה כי בתי דפוס הבינו את הצורך והם מציעים זאת כאופציה ללקוחותיהם מה שהופך את המעטפות לנגישות יותר לרכישה אצל בתי דפוס הפזורים ברחבי הארץ.

קרא עוד

מיחזור ירוק

בשורה ירוקה: הפקת אנרגיה באמצעות שריפת פסולת, האמנם?

אנרגיה מתחדשת היא תחום בו תולים מומחים רבים בתחום הסביבה הירוקה את תקוותיהם לעתיד. להבדיל מהמשאבים המתכלים (כדלק ונפט), הנעלמים לאחר השימוש בהם, האנרגיה המתחדשת עושה שימוש במשאבי טבע או בחומרים קיימים, על מנת לייצר אנרגיה “חדשה”

קרא עוד

מיחזור אלקטרוניקה

מיחזור מוצרי חשמל ואלקטרוניקה

מוצרים אלקטרוניים מורכבים מחלקים של חומרי גלם שונים. ישנם מפעלי מחזור ייעודיים, אשר עוסקים במלאכת המחזור של מוצרי אלקטרוניקה בהתאם לסוג החומרים שהרכיבו אותם קודם לכן

קרא עוד

מיחזור ירוק

חשיבות המיחזור

רבות מדברים על מיחזור, אבל למה בכלל אנחנו צריכים למחזר???

קרא עוד

מעטפות ממוחזרות

הליך מחזור עץ וחשיבותו

העץ הוא מקור רב חשיבות לייצור מוצרים ופריטים שונים. מדובר על חומרים שנועדו למטרות תעשייתיות, ביתיות, ציבוריות וכדומה. תהליך העיבוד הינו מורכב ובמהלכו נוצרת פסולת לוואי כמו שבבים, נסורת וכדומה. העץ הינו גם מקור אנרגיה חשוב וניתן להשתמש בו לתהליכי ייצור, לחימום מבנים וחללים ועוד.

קרא עוד

דשן אורגני

איסוף למען הסביבה

בשנים האחרונות, השיח הציבורי בישראל סביב הנושא של איכות הסביבה, הפך להיות שיח מרכזי ומוביל. ככל שאנשים בארץ בחנו יותר ויותר את היחסים שביניהם לבין הסביבה שבה הם חיים, גברה אצלם המודעות לעניין

קרא עוד

מיחזור ירוק

תהליך המחזור

תהליך המחזור האלקטרוני הוא תהליך איסוף של פסולת אלקטרונית (מחשבים, מדפסות, מסכי טלוויזיה, סוללות וכו’) מנקודות איסוף ייעודיות. בהמשך,  הפסולת ממוחזרת לכדי חומרי גלם שונים אשר ניתן לעשות בהם שימוש חוזר לטובת יצירתם של מכשירים אלקטרוניים חדשים.

קרא עוד

מיחזור ירוק

התגובות סגורות.