מיחזור אלקטרוניקה

מיחזור אלקטרוניקה - צעד הכרחי למניעת זיהום סביבתי!

מיחזור אלקטרוניקה - לאורך שנים, התמודדות עם פסולת אלקטרונית נעשתה על ידי הטמנתה במזבלות העירוניות, בלא שום טיפול מיוחד או הפרדה. הבעייתיות המרכזית עם הטמנת פסולת שכזו נובעת מהיותה מכילה חומרים רעילים אשר מזהמים את הקרקעות ומקורות המים, חומרים אשר עמידים בפני מנגנוני פירוק הרעלים הביולוגיים ומצטברים ברקמות של הגוף החי. בעייתיות נוספת טמונה בבעירות לא מבוקרות המתרחשות תדיר באתרי הטמנה (בעיקר באלו בהם יש פסולת אורגנית) - שריפות אשר גורמות להבערת הפסולת האלקטרונית ולשחרור גזים רעילים המזהמים את האוויר שאנו נושמים.

פסולת אלקטרוניקה

פסולת הציוד החשמלי והאלקטרוני הטרוגנית במיוחד ומורכבת ממכשירים שונים, רכיבים, מכונות ועוד. הרכב הפסולת האלקטרונית מבחינת חומרי גלם מתחלק באופן הבא: כמחצית מהפסולת מורכבת מפלדה וברזל, כעשירית ממתכות אחרות, חמישית מפלסטיק, והיתר ממעגלים מודפסים וחומרים נוספים. הרכב שכזה דורש טיפול מורכב בתהליכי האיסוף, המיון וההפרדה, כמו גם בהערכה של החומרים שניתנים למיחזור ושימוש חוזר. טיפול נכון יביא לצמצום משמעותי מאד של החומרים האלקטרוניים שיאלצו לעבור להטמנה, באין פתרון אחר לשימוש בהם. בעולם, ובפרט במדינות עולם שלישי, קיימות תופעות של פירוק וטיפול לא נכונים ולא מוסדרים, מתוך ניסיון להפיק מרכיבים בעלי ערך מתוך הפסולת האלקטרונית, תופעות שבסופו של דבר עשויות להוביל באופן אירוני לזיהום הסביבה ולסכנות סביבתיות ובטיחותיות. גם בארצנו הולכות ומתפשטות תופעות דומות, למשל שריפת כבלי חשמל לצורך הוצאת הנחושת בהם, מה שמהווה מפגע סביבתי חמור.

לשם כך עליכם לזכור שיש להעביר פסולת בכלל, ופסולת אלקטרונית בפרט, למקומות מורשים בלבד!

פסולת אלקטרונית מכילה חומרים רעילים המסכנים את איכות הסביבה בסילוק לא נכון, לפי הנחיות המשרד להגנת הסביבה, ובעיקר לפי ההגיון הבריא!

מיחזור של מוצרי אלקטרוניקה

מיחזור אלקטרוניקה, כתהליך שבו נעשה שימוש מחדש במוצרים שיצאו מכלל שימוש או שאינם עובדים יותר, מתבטא בשימוש חוזר במכשיר ו/או בחלקיו, או לחילופין בפירוק המכשיר לחומרי הגלם מהם הוא מורכב. בתהליך מיחזור של פסולת אלקטרונית החלקים במכשיר מופרדים תחילה באופן ידני ולאחר מכן ממוחזרים בתהליכים שונים (פיזיקליים, כימיים ואחרים) למצב בהם ניתן לעשות בהם שימוש מחדש. הליך זה מאפשר לא רק שמירה טובה יותר על הסביבה אלא גם חיסכון כלכלי באמצעות ניצול חומרים קיימים במקום הפקה ובזבוז של חומרים חדשים, לצד הפחתת התלות במדינות מהן הם מיובאים.

חוק מיחזור אלקטרוניקה

הצעת חוק חדשה, המקודמת על ידי ארגונים ירוקים, מטילה את האחריות למיחזור אלקטרוניקה מסוגים מסוימים על היצרנים והיבואנים של ציוד מסוג זה: הם יצטרכו למחזר באופן הדרגתי עד חמישים אחוזים ממשקל המוצרים החדשים שימכרו בכל שנה, ולשאת בהוצאות הטיפול בפסולת המושלכת לאתרים המאושרים. מנסחי חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מתבססים על הניסיון המוצלח למיחזור בקבוקי פלסטיק קרטון ונייר, אשר כבר נכנס לשגרת חיינו, ועל נסיונן של מדינות אחרות.

מיחזור פסולת של מוצרי אלקטרוניקה הוא צעד נוסף בהתמודדות עם סוגיות סביבתיות, צעד שהגיע הזמן לעשות. במדינה בה יודעים לטפל בשפכים ולהשיב מי-קולחין לחקלאות, למחזר בקבוקי פלסטיק ונייר ולייצר מהם מוצרים איכותיים, לא ניתן להמשיך ולהתעלם מפסולת המכילה חומרים רעילים המזהמים קרקעות ומקורות מים.

מיחזור ירוק

צריך לבצע מיחזור אלקטרוניקה בכמויות גדולות? נשמח לעמוד לשירותך!

התקשרו עוד היום למיחזור ירוק! 050-2414446

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן