מיחזור כבלים

כבלים הם חלקים מאוד הכרחיים בתעשיית החשמל והאלקטרוניקה, בלעדיהם כמעט אף מכשיר לא ימלא את ייעודו ויעבוד בפועל. כבלים מורכבים מכמה חומרים ביניהם פלסטיק, אלומיניום ונחושת, וכאשר המכשיר שאליו הם מחוברים מסיים את תפקידו ויוצא משימוש, גם הכבלים כבר אינם שימושיים.

כאשר הטכנולוגיה מתקדמת בזבוז אלקטרוני נולד

השינויים בהרגלי הצריכה שלנו לצד הגדילה באוכלוסיית העולם, מובילים לכך שעם השנים נוצרים יותר ויותר סוגים של חומרי פסולת, אחד הסוגים זו הפסולת האלקטרונית. הצטברות של יותר ויותר פסולת אלקטרונית, ובכלל זה, כבלים, נגרמת בשל הפיתוח הטכנולוגי המתקדם וחסר התקדים שאנו נהנים ממנו כיום.

מדי תקופה יוצאים לאוויר העולם מכשירים אלקטרוניים חדישים, מתקדמים, מסוגננים ומהירים יותר שמשאירים את המכשירים המיושנים מאחור. מה גם שההיצע הנרחב לצד הביקוש הרב, מובילים למחירים מוזלים ולכך שכבר לא משתלם לתקן מכשירים ישנים, אלא יותר משתלם לקנות חדשים. לכן יותר ויותר מוצרים אלקטרוניים נזרקים לפח או יוצאים מכלל שימוש, גם אם הם עדיין עובדים.

מדינות ברחבי העולם מבינות את החשיבות של מחזור כבלים ומתכות

מכיוון שהמשאבים שעומדים לרשותנו בטבע מוגבלים, הם יגמרו תוך זמן קצר אם לא נעשה בהם שימוש נכון ולכן מדינות מפותחות מבינות את החשיבות שבמחזור כבלים, ציוד אלקטרוני ומתכות. מחזור פסולת אלקטרונית היא נדבך חשוב, קל וחומר כשהמתכות פולטות חומרים רעילים שעם הזמן וללא הטיפול המתאים, עלולים להוביל לסיכונים בריאותיים.

כיום מחזור כבלים ומתכות הוא אחד התחומים היותר נחקרים, כאשר הסיבות העיקריות לכך הן התחממות כדור הארץ והגדלת כמויות הפסולת האלקטרונית. מעבר לכך מדינות רבות מסביב לעולם מקדמות תקנות וחוקים מחמירים הנוגעים לנושא המחזור. בעזרת מחזור כבלים ופסולת אלקטרונית ניתן למנוע את הפזרנות ולשמור על משאבי הטבע שלנו.

כמו כן משרדי איכות הסביבה ברחבי בעולם מפרסמים חקיקות הנוגעות לאיסוף, מחזור וסילוק נכון של פסולת כבלים, כאשר במסגרת החקיקה מפרטים מהו אופן הטיפול הנכון, ומהן השיטות הטובות ביותר להפרדת החומרים שנמצאים בכבלים לצורך שימוש חוזר בהם.

מחזור כבלים

אחת השיטות המיושנות להיפטר מכבלים ישנים היא לשרוף את הפלסטיק המכסה את חוטי המתכת, ולאחר מכן לעשות שימוש חוזר בנחושת ובאלומיניום, אבל הטכניקה הזו מזיקה לסביבה שכן היא משחררת גזים רעילים.

כבלים נחשבים לפסולת מאוד שימושית ומקור חשוב לחומרי גלם מבחינת תכולתם. כתוצאה מכך מחזור שלהם הוא הכרחי, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה אקולוגית מכמה וכמה סיבות, ובעיקר – כי תהליכי מחזור צורכים הרבה פחות אנרגיה לעומת שיטות ייצור וכרייה אחרות של מתכות.

כאשר המחזור מתבצע נכון, גם הרבה פחות חומרים רעילים משתחררים לסביבה, ועם השנים פותחו שיטות אחרות להפרדת חומרי הגלם שמרכיבים את הכבלים כמו הפרדה אלקטרוסטטית או הפרדה שעושה שימוש בכוח הכבידה.

אנו כאן כדי לספק לכם פתרון מחזור ירוק!

למחזור כבלים יש חשיבות גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה אקולוגית ויש המון שיטות יעילות ולא מזיקות כדי למחזר אותם. קודם כל הכבלים נגרסים לגודל מאוד קטן, כאשר בתום הגריסה חלקיקי המתכת מופרדים מחלקיקי הפלסטיק בשיטות מתקדמות ובצורה מאוד יעילה שלא פוגעת בסביבה.

אנו ב- מיחזור ירוק, מתמחים במחזור כבלים ופסולת אלקטרונית מכל סוג ונשמח לספק לכם פתרון יעיל, איכותי ומהיר התואם לכל התקנים והחוקים הקיימים ומבוסס על הדרך האקולוגית ביותר.

העבודה מולנו פשוטה מאוד מאוד, כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים באתר, ואנו ניצור אתכם קשר בהקדם כדי שנוכל להתקדם!

 

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן