פינוי מחסנים הופך בשנים האחרונות לשירות מבוקש למדי, במיוחד לאור מסע ההסברה של פיקוד העורף בנוגע לצורך לפנות מקלטים.

פינוי מחסנים : שירות חשוב ומבוקש

באתרים תעשייתיים ומסחריים ארגון של מחסנים מהווה דוגמא לסדר מופתי, ומנוהל במרבית המקרים על ידי אנשי מקצוע. יחד עם זאת, בסקטור הפרטי מחסן הוא מילה נרדפת למקום מעופש ועמוס בחפצים עזובים ומיותרים, שצוברים אבק במשך תקופות ארוכות. רק כאשר העומס הופך להיות בלתי נסבל נזמין שירות של פינוי מחסן.

למה צריך לפנות את המחסן?

מחסן הוא חלל המשמש בדרך כלל לצורך אחסון חפצים וציוד שאינם בשימוש ונמצא היום בבניינים ציבוריים ובבתים משותפים ופרטיים כאחד. הזמינות של חומרי הגלם והמוצרים בתרבות השפע והעובדה שלרוב מדובר בשטח אחסון מידי וזמין לבעליו, הפכה עם השנים את המשימה של פינוי מחסנים למורכבת במיוחד.

ראשית, לא פעם מדובר בשטח סגור שלא זכה לאוורור וניקוי הולמים ולכן קיימת סכנה שיש שם מכרסמים או זוחלים ולכן יש צורך במשנה זהירות כדי למנוע נזק מיותר כתוצאה מעקיצה, נשיכה או הכשה. במקרים אחרים יכולים להיות באותו שטח גם אבקות המהוות מפגע בריאותי. פינוי מחסנים על ידי חברה מקצועית מיומנת ומנוסה המתמחה בתחום שתנקוט באמצעים הנדרשים, יכול למזער את הסיכונים האפשריים במצב זה.

מלבד זאת, במקרים רבים מאוחסנים במתחם חפצים חדים או כאלו שבמהלך הזמן צברו חלדה.  הסכנה היא שטיפול לא נכון בחפצים אלו עלול לגרום לפגיעה שמצריכה קבלת זריקות לשם חיסון מפני מחלת הטטנוס שעלולה לגרום למוות. אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום זה יידעו כיצד לטפל בחפצים אלו ללא סיבוכים מיותרים.

בדומה, לא פעם אזור זה מכיל גם חפצים בעלי ערך כספי או לחילופין סנטימנטלי גבוהים במיוחד ולכן גם ההעברה שלהם צריכה להיעשות באופן זהיר במיוחד כדי למנוע נזק לרכוש.

פינוי מחסנים מקצועי

ישנן כמה סיבות טובות להעסיק נותני שירות מקצועיים בתחום של פינוי מחסנים. ראשית כל, מדובר בעבודה מייגעת למדי, ולא לרבים מאתנו יש את הפנאי ואת היכולת הפיזית להתעסק בזה. שנית, ביצוע המשימה שלא על פי כל כללי הבטיחות הנדרשים עשוי להיות מסוכן. כולנו מכירים את המצב בו החפצים נערמים אחד מעל השני במשך שנים, ונסיון לשלוף אחד מהם גורם למפולת רצינית.

סיבה חשובה נוספת לויתור על התעסקות עצמאית בפינוי מחסנים היא הצורך להכיר את התקנות הרלוונטיות בנושא של אתרי פינוי יעודיים, ימי פינוי שהוגדרו על ידי הרשות המקומית, וכדומה. כך, למשל, הוצאת רהיטים ישנים על המדרכה שלא בימים המוגדרים לפינוי עשויה לגרור קנס כבד.

למרבה הצער, אנשים רבים רואים במרחבים המוגנים שטח אחסון, וממלאים אותם בבגדי חורף, אופניים, כלי עבודה, שטיחים וכדומה, עד שהכניסה נחסמת. במצב הזה המרחב המוגן קיים רק באופן רשמי, אך לא בפועל. לאור ההנחיות החוזרות והנשנות של פיקוד העורף ועדי בתים רבים, כמו גם אנשים פרטיים, מזמינים שירות של פינוי מחסנים. כך יוכלו המרחבים המוגנים למלא את תפקידם בכל עת.

לסיכום, פינוי מחסנים הוא שירות חשוב ומבוקש במציאות בת ימינו. חברה מקצועית העוסקת בתחום תוכל להציע סל שירות מקיף, הכולל מיון התכולה של המחסן, פינוי החפצים לאתרי פסולת מורשים, וארגון המחסנים מחדש. בצורה כזאת ניתן להשתחרר מהעומס ולהפוך את המחסנים לחללים שימושיים.

איך לבחור פינוי מחסן מקצועי?

לפני הבחירה בבית העסק שעוסק בנושא כדאי לבדוק מספר נקודות. ראשית, כדאי לוודא שלאותה חברה שפניתם אליה לשם פינוי מחסנים יש ניסיון קודם בנושא ובהעברה של חפצים מהסוג שברשותכם ושהיא נוקטת באמצעי הזהירות המתאימים. כל זאת, משום שכל דבר שיש בשטח יכול לדרוש התייחסות שונה.

במקביל מומלץ לוודא שלחברה יש גם ביטוח אחריות מקצועית. הסיבה לכך, היא שבמידה וייגרם נזק לרכוש, תדעו שיש מי שיכול לפצות אתכם בגינו ותחסכו מעצמכם את החיפוש אחר הגורם להיפרע ממנו במצב זה.

תגובה 1. Leave new

  • […] המחסן הוא לרוב המקום בו אנו מאחסנים את כל הפריטים אשר אין לנו בהם שימוש כגון רהיטים ישנים, צעצועים, ,מכשירי חשמל ועוד. ככל שהשנים חולפות, כך המחסן מתמלא עוד ועוד עד אשר אנו מגיעים למצב בו אין בו יותר מקום או במקרה הגרוע יותר הוא אף מתמלא במזיקים. מהו הפיתרון? פינוי המחסן! ישנם מקרים בהם המחסן כה עמוס עד כי פעולת הפינוי באופן עצמאי היא קשה מאוד ועל כן נדרש להיעזר בשירות של פינוי מחסנים מקצועי. […]

תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן