מיחזור סוללות

עד שלא יגיע ה”אילון מאסק” של עולם הסוללות ויהפוך את כל הסוללות שאנו משתמשים בהן בכל כך הרבה מכשירים לנטענות ובעלות אורך חיים גדול מאוד, נצטרך להמשיך להחליף סוללות ומצברים מעת לעת במכשירים ומערכות שונות. אך השלכת סוללות “סתם” כך לאשפה הכללית מהווה פגיעה סביבתית קשה, לכן הפתרון האידיאלי הוא לפנות אותן לתהליך מוסדר של מיחזור סוללות – בדיוק מה שחברת מיחזור ירוק מציעה לעסקים, מפעלים וארגונים.

למה חשוב להיפטר מסוללות בדרך הנכונה והסביבתית?

כדי לספק לנו אנרגיה למכשירים ומערכות שונות, הסוללות בנויות עם מגוון חומרים, היוצרים תגובה כימית-פיזיקלית בה אפשר לאגור אנרגיה בתוך הסוללה ואז לשחרר אותה בדמות אנרגיה חשמלית. כך שבתוך מעטפת הסוללה – בין אם מדובר על סוללת כפתור קטנה או על מצבר גדול – יש חומרים רבים המסוכנים לסביבה ואף לבריאות כאשר הם יוצאים מהסוללה.

החומרים המסוכנים בסוללות כוללים חומצות שונות, נוזלים אלקליים מאוד, מתכות כבדות ורעילות כמו עופרת, ליתיום, אבץ וכן הלאה. פליטת חומרים אלו לסביבה יכולה לזהם קרקעות חקלאיות, לחדור ולזהם את מי התהום, להרעיל בעלי חיים וגם להתלקח ולפגוע בבריאות המיידית וארוכת הטווח של בני אדם הנחשפים לאותם חומרים.

הסיכון מסוללות הוא הכי גדול והכי סביר שיתממש אם משליכים סוללות ישנות וריקות לאשפה הכללית. אז הן מועברות להטמנה – ומשם הדרך לזיהום סביבתי קצרה מאוד. חישבו בכמה סוללות אתם משתמשים בשנה בעסק ובבית, הכפילו זאת במיליארדי אנשים וקיבלתם סיכון סביבתי מהותי במיוחד!

מיחזור סוללות והיתרונות שלו

בעולם מבינים כיום את הסכנות של היפטרות לא אחראית ולא סביבתית מסוללות ומצברים ולכן ישנם מהלכים להגברת המיחזור של סוללות ולשיפור הבטיחות שלהן. אך זה לא מספיק וכל אחד ואחת מאיתנו צריכים לעשות את חלקנו, גם דרך העדפת סוללות נטענות חסכוניות וסביבתיות יותר (שגם מתרוקנות לגמרי בסוף) וגם דרך העברת סוללות למיחזור בצורה ראויה ויעילה.

פינוי סוללות למיחזור מצריך הפרדה שלהם מהפסולת הכללית כמובן. בהמשך, הסוללות עוברות תהליך מיון לפי הסוגים השונים, לאחר מכן הן מפורקות לחומרים השונים המרכיבים אותן. חומרים רעילים ומסוכנים מנוטרלים ומופרדים בצורה בטיחותית לבריאות ולסביבה וחומרים שניתן למחזר, כמו מתכות למשל, מתיכים ומעבירים לתעשייה כחומרי גלם למוצרים אחרים וחדשים. זהו תהליך יקר, מורכב ולא רווחי במיוחד, אך חשיבותו הסביבתית והאקולוגית באמת גדולה!

שירות מיחזור סוללות מבית חברת מיחזור ירוק מספק לבעלי עסקים, מפעלים וארגונים פתרון נגיש, יעיל ובטיחותי של פינוי סוללות ומצברים והעברתם לטיפול סביבתי, תקני ועל פי הרגולציה הקיימת והעתידית בנוגע להגנת הסביבה. תנו לנו לטפל לכם בכל הסוללות הישנות והסירו דאגה מליבכם.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן