מיחזור נחושת

הנחושת נחשבת למתכת בעלת מוליכות חום וחשמל גבוהה מאוד. זוהי בעצם הסיבה מדוע שימוש בנחושת הוא כל כך נפוץ. עוד בשלהי המאה התשע עשרה החלו להשתמש בנחושת ליצור כבלי חשמל ושאר רכיבים אלקטרוניים אשר דורשים חומר מוליך חשמל, כמו כן במערכות קירור לציוד אלקטרוני. אך מסתבר שישנו צד נסתר לסיפור שרבים אינם מודעים לו. נחושת, חשובה וטובה ככל שתהייה היא רעילה לגוף האדם. מנה ביחס של שלושים מיליגרם נחושת לכל קילוגרם משקל גוף תהיה קטלנית. אך גם כמויות קטנות של נחושת גורמות לנזקים וישנם מחקרים המצביעים על קשר בין רמות גבוהות של נחושת בגוף לבין סכיזופרניה. השכיחות הגדולה של הנחושת בחיינו לצד הסכנות שלה מחייבות אותנו לחפש פתרונות של מיחזור נחושת.

מחזור נחושת הוא דבר חשוב מאוד

הנחושת נמצאת במכשירי חשמל ומוצרים אלקטרוניים רבים וכאשר הם מגיעים לסוף דרכם במטמנות האשפה הם מזהמים את הקרקע ומקורות המים. מחזור נחושת הוא אחד מתחומי המיחזור המוצלחים ביותר מכמה סיבות: הסיבה הראשונה היא שהנחושת היא יחסית חומר הקל למיחזור; הסיבה השנייה היא שכך אנו מונעים נזק סביבתי ובריאותי חריף והסיבה השלישית היא שמחירה הגבוה של הנחושת מצדיק את מיחזור הנחושת מבחינה כלכלית.

יתרונות סביבתיים

אם לוקחים בחשבון את העובדה שכריית נחושת והפקתה היא תהליך מזהם הדורש משאבים רבים, מיחזור נחושת הוא בעל יתרון סביבתי כפול - הוא מאפשר להפחית את כריית הנחושת בעולם.

כאשר מוצרי אלקטרוניקה מגיעים למרכז מיחזור הם עוברים פירוק על מנת להפריד אותם מכל רכיבי הנחושת. לאחר מכן ניתן להשתמש בנחושת לשימושים שונים בתעשייה ולמעשה היא חוזרת אל הצרכן במוצרי חשמל דומים.

מה לך ולמיחזור נחושת?

כפי שבוודאי הבנתם הנחושת נמצאת בכל מכשיר חשמלי שיש לכם בבית. אתם יכולים למצוא נחושת בדוד השמש, נחושת במקרר, נחושת בטלפון, הנחושת בלוחות אלקטרוניים ובכל כבל חשמלי שיש לכם בבית. כאשר חפצים אלו מתקלקלים יש לשלוח אותם למיחזור. כך אתם לא רק תורמים לסביבה אלא גם ממש יכולים להרוויח כסף. הנחושת היא מתכת בעלת ערך ואתם יכולים לקבל עבורה כסף.

מיחזור נחושת בכמויות גדולות מתבצע על ידי חברת מיחזור ירוק מזה למעלה מעשור.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן