השמדת מדיה מגנטית והשמדת מידע רגיש

השמדת מדיה מגנטית – השמדת מידע רגיש

בעידן הנוכחי אין ספק שמידע הוא כוח וגם כי ארגונים מכל הסוגים מפיקים ואוגרים כמויות אדירות של מידע, במיוחד על אמצעי אחסון דיגיטליים ומגנטיים. במקרים רבים ומגוונים עולה הצורך להשמיד את כל או חלקים מהמידע הזה, כאשר יש חשיבות מכריעה ועליונה ליעילות, איכות, אמינות והיקף תהליך ההשמדה.

חברת מיחזור ירוק מספקת שירותים מתקדמים ואמינים ללא פשרות של השמדת מידה מגנטית ודיגיטלית השמדת מידע רגיש המאוחסן על אמצעים ופתרונות שונים – שירות השמדת מידע המספק לכם ראש שקט ונותן לכם ביטחון אמיתי שכל מה שרציתם לגמרי ולחלוטין הושמד ונמחק.

מתי לקוחות מבצעים השמדת מדיה ו/או השמדת מידע?

ישנם כאמור מקרים מגוונים בהם ארגונים למיניהם מבקשים להשמיד אמצעי אחסון מדיה מגנטיים, מידע דיגיטלי ומידע רגיש, כאשר לכל סוג של אחסון מידע יש פתרונות השמדה ייעודיים ואפקטיביים עבורו ותהליכים מסודרים שיש לבצע וליישם. דוגמאות למקרים בהם נדרשת השמדת מידע, דיגיטלי או פיזי, הן למשל:

 • נתונים ומידע שכבר יצאו משימוש ויש להשמידם לצרכי סודיות.
 • נתונים שכבר אין חובה חוקית לשמור אך יש חשיבות מבחינה עסקית, ארגונית או אפילו משיקולי פרטיות להשמידם בצורה יעילה ומלאה.
 • בעת מעבר הארגון למיקום חדש, לא אחת משמידים מידע ואמצעי מדיה דיגיטליים שאין בהם שימוש.
 • לאחר מעבר לפתרון אחסון ושמירת נתונים ומידע חדש ומתקדם יותר, הארגון מבקש להשמיד את פתרונות האחסון הישנים.
 • צורך חוקי להשמיד נתונים מסוימים לאחר תקופה מסוימת – פרטי אשראי של לקוחות, מידע רפואי, מידע אישי, מידע עסקי וכו'.

מהי מדיה מגנטית?

היום יש כאמור שפע של פתרונות לאחסון ושמירת מידע ונתונים, החל בקלסרים ותיקיות ניירת מסורתיות ו"עתיקות" ועד פתרונות אחסון דיגיטליים אולטרה-חדישים ומאובטחים. המדיה המגנטית, במובן הכי בסיסי וקלאסי שלה, נמצאת איפשהו באמצע, בין שמירת נתונים בניירת לבין העלאה של נתונים לפתרון מאובטח ומרוחק בענן.

כאשר מדובר על השמדת מדיה מגנטית, נסביר בקצרה מהי בכלל אותה מדיה. אמצעי אחסון נתונים מגנטיים או אלקטרוניים הם אמצעי אחסון פיזיים שעל גביהם "נכתבים" הנתונים בצורה דיגיטלית, כאשר יש פתרונות מאוד בסיסיים ומיושנים כיום ויש פתרונות יותר חדישים שכולנו משתמשים בהם בעבודה ובבית. כך למשל מדיה מגנטית כוללת בתוכה דיסקים קשיחים מכאניים (HDD), דיסקים קשיחים דיגיטליים (SSD), כרטיסי זיכרון, התקני זיכרון ניידים ("דיסק און קי") קלטות מגנטיות למיניהן, קלטות שמע, קלטות וידאו ישנות, תקליטונים ואמצעי אחסון נשלף ישנים, דיסקים ו-DVD, מחסניות אחסון נתונים, מיקרופילם וכיוצא באלו.

כך שמדובר על ערב רב של פתרונות מדיה מגנטית – דיגיטלית, החל בפתרונות מאוד מיושנים שכבר שנים לא נמצאים הלכה למעשה בשימוש ועד פתרונות מאוד חדישים ומהירים, כמו למשל כוננים דיגיטליים SSD וכרטיסי זיכרון.

כיצד מבצעים השמדה של מידע רגיש?

עכשיו הגענו לחלק המעשי של שירות השמדת מדיה מגנטית ודיגיטלית והשמדת מידע רגיש. בעולם מיישמים היום כמה שיטות להשמדת מדיה אלקטרונית לצורך השמדת מידע, חלק מהשיטות הן פיזיות לגמרי, חלק מבוססות על תוכנה, שיטות אחרות מתבססות על השמדת אמצעי האחסון באמצעים פיזיקליים-מדעיים ולא אחת כמובן שמשלבים בין השיטות. המהות היא שתבוצע השמדת מידע מוחלטת ואבסולוטית, ללא יכולת שחזור באף אמצעי וע"י אף גורם, מתקדם ונחוש ככל שיהיה.

השיטה הפיזית והמקובלת ביותר של השמדת מדיה מגנטית היא גריסה פיזית, לחלקיקים קטנטנים וללא כל יכולת שחזור. באמצעות מגרסה מיוחדת, ניידת וגדולה המיועדת למדיה מגנטית ואמצעי אחסון אלקטרוניים, גורסים את הרכיבים בצורה מוחלטת – מה שכמובן משיג השמדה מלאה ופיזית של המידע ושל רכיב האחסון כולו – מכוננים קשיחים גדולים ועד דיסקים וכן הלאה. חלק מהמגרסות של מדיה מגנטית כוללות גם אלמנט מגנטי המשבש את פתרון האחסון ומשחית את המידע המאוחסן, לתוספת שכבת בטחון להשמדה מוחלטת.

אמצעי השמדה אחר כולל למשל לפני הגריסה הרצת תוכנה מיוחדת המיועדת למחוק באופן מלא את כל הנתונים על אמצעי האחסון, ללא כל יכולת שחזור. אם יש צורך להשתמש שוב באמצעי האחסון הדיגיטלי – למשל שרת או אחסון דיגיטלי אחר, התוכנה לבדה יכולה להספיק ויש פתרונות העומדים בתקני ההשמדה והסודיות המחמירים ביותר (למשל שירות תכונת בלנקו).

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן