קניית פסולת אלקטרונית והערכת השווי שלה

קניית פסולת אלקטרונית

קניית פסולת אלקטרונית נעשית בהתאם לאופי הפסולת האלקטרונית- סוג המכשירים ו/או החומרים, מצבם (שלמים או מפורקים, שמישים או תקולים וכו'), האופן שבו הם מאוחסנים,  וכמובן- כמות הפסולת.

מיחזור ירוק קונה פסולת אלקטרונית בכמויות גדולות, לדוגמא: מחשבים, מדיה אלקטרונית, מדיה מגנטית, ארונות תקשורת, ארונות חשמל, שרתים, מעגלים חשמליים, כרטיסים אלקטרוניים, לוחות אם, ציוד רפואי, כבלים, שנאים או כל מוצר המכיל מתכות, מעגלים מודפסים ועוד. במיחזור ירוק אנו עוסקים במיחזור של פסולת אלקטרונית עם התמחות בטיפול בפסולת דיגיטלית וממוחשבת, ובכך תורמים למערך הסביבתי בישראל.

שווי פסולת אלקטרונית

נאמד על פי סוג הפסולת האלקטרונית המיועדת למיחזור ומצבה, כלומר- האם ניתן להשתמש בה או בחלקים ממנה לשימוש חוזר (הנצלה)? אם כן- שווי הפסולת יקבע על פי המוצר או החלק הניתן לשימוש חוזר: מה עלותו בשוק? (חדש מול משומש), האם הוא פועל באופן חלקי או מלא? וכדומה. במקרה שהפסולת לא ניתנת לשימוש חוזר בצורתה המקורית, או לחילופין כשעולה דרישה מצד הלקוח להשמיד את המוצר ו/או את המידע שבו, אזי הפסולת תהיה מיועדת לפירוק ולגריסה לצורך הנפקת חומרי הגלם המצויים בה.

באם הפסולת ניתנת לפירוק- שווי הפסולת האלקטרונית יקבע על סמך פרמטרים שונים ופעולות שיש לבצע, למשל- יש לזהות במדויק מאילו חומרים מורכבים המכשירים או הפסולת האלקטרונית, להעריך את עלות הפירוק ומורכבותו, לקבוע את הערך הכספי לפי סוגי חומרי הגלם ומשקלם וכו'.

כאן חשוב להדגיש שבעצם לא כל פסולת אלקטרונית ניתנת למיחזור, ולעתים איסוף פסולת אלקטרונית נועד רק לצורך העברה לאתרי מיחזור יעודיים (כך, למשל, רצוי שסוללות תגענה להטמנה באתרים ייעודיים לטיפול בהן ולא לאתרי הטמנה רגילים).

גם בתוך הפסולת האלקטרונית הניתנת למיחזור ישנם פערים גדולים באשר לרווח הניתן להפיק מהם. לדוגמא- מיחזור מחשב נייד, מחשב נייח, טלפונים סלולריים וכדומה מאפשר להוציא בקלות יחסית מתוך מכשירים אלו את החומרים השונים מהם כל אחד מורכב, וכך לקבל רווח מסוים עבורם. לעומת זאת, במקרים מסוימים יש לטיפול בפסולת עלויות גבוהות יותר מאשר הרווח המשוער שיתקבל ממיחזורה (מה שעשוי להקרא רווח שלילי). דוגמא לכך ניתן למצוא במיחזור סוללות, נורות פלורסנט, קבלים (Condenser, Capacitor), מסכי CRT ועוד, אשר לכאורה אינם כלכליים למיחזור בשל הטיפול הזהיר הנדרש עבורם. עם זאת חשוב לזכור שגם במקרים בהם אין רווח ממשי מפירוק ומיחזור הפסולת- עדיין הרווח הסביבתי מתקיים, והשאלה היא מי נושא בעלויות המיחזור.

מיחזור ירוק מטפלת בכלל ההיבטים הקשורים לפתרונות מיחזור, הן בצד הכספי והן בצד האקולוגי!

כיצד אדע להעריך את שווי הפסולת שברשותי?

אם מדובר במכשירים ביתיים בודדים (לדוגמא- תנור או טוסטר) שאינם עובדים- עליך לפנות למוקד העירוני/המקומי ולשאול על מיקום המיחזוריות שבסביבת מקום מגורייך.

במיחזוריות אלו משליכים בפחים הייעודיים את פסולת האלקטרוניקה, כמו גם פסולות ממוינות אחרות (זכוכית, פלסטיק וכדומה). נכון להיום קיימים הבדלים לא מעטים באשר לפריסת עמדות המיחזור בסביבות המגורים בין רשות אחת לאחרת, והן נבדלות ביניהן ברמת הפיתוח וההתקדמות בתחום המיחזור.

אם המכשירים עובדים ניתן כמובן לפרסמם באתרי יד שניה או לחילופין לתרום אותם לארגונים שזקוקים להם.

באם מדובר בכמויות גדולות יותר- בין המכשירים תקינים ובין אם לאו, יתכן שנוכל לספק עבורך שירותי פינוי (עם/ ללא עלות עבורך) או אף שהפסולת שברשותך שווה לך כסף! אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים ולייעוץ חינם!

מכירת פסולת אלקטרונית

מכירת פסולת אלקטרונית לצורך מיחזור מביאה לשלושה יתרונות מרכזיים:

 • הקטנה משמעותית של הפסולת המועברת להטמנה
 • צמצום הזיהום הסביבתי שהיה נוצר כתוצאה מהטמנת פסולת
 • השגה של חומרי גלם החוסכת כרייה והפקה מחדש של החומרים ממשאבי הטבע שלנו

 

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן