סוגי חביות מתכת והשימוש שלהן

עולם התעשייה נזקק כל העת לאמצעים מגוונים לצורך אחסון והעברה של חומרים ממקום למקום. אחד האמצעים הנפוצים לעשות זאת הוא חביות מתכת. חביות מסוג זה בין אם מיועדות לשינוע או לאחסון צריכות לעבור קודם לכן בדיקות של בקרת איכות לפי תווי תקן בינלאומיים על מנת לוודא שהן אכן אטומות ומוגנות מפני נזילה.

סוגי חביות מתכת

בשוק ישנן סוגי חביות מתכת שונים ויש לבחור אותן בהתאם לסוג התכולה שרוצים לאחסן בהן. הנפח הסטנדרטי של חבית מתכת הוא של מאתיים ליטר. חביות פתוחות העשויות ממתכת מיועדות בדרך כלל להעברה ואחסון של משחות, פסולת רעילה, אבקות וכימיקליים. הן יכולות להגיע עם מכסה צבוע או מגולוון. במקרים מסוימים ניתן להשיג גם חבית עם הלוגו של הלקוח.

החישוק, המכסה והעובדה שלחבית יש פתח רחב יחסית מאפשרים למלא ולרוקן אותה בנוחות יחסית. חביות מתכת סגורות מאופיינות לרוב בשני פתחים אחד לריקון והשני למילוי והיא מתאימה ברוב המקרים לכימיקלים קשים במיוחד, אתרים, שמנים, כימיקליים שגורמים לחלודה, חומרים ארומטיים, מוצרי קוסמטיקה ומזון.

סוג חביות מתכת נוסף הוא חביות מתכת אפוקסי. האפוקסי הוא חומר העשוי מקבוצה של פולימרים תרמוסטטים שמתקשה ברגע שהוא מעורבב עם זרז או חומר מקשה אחר שמשתמשים בו כחומר צבע, ציפוי, תבנית, דבר ועוד.בחביות אלו הוא מיועד לצורך מניעת חלודה כאשר משתמשים בהן לאחסון מזון עם חומציות גבוהה ואז האפוקסי יהיה בדופן הפנימית של החבית. כאשר נעשה שימוש בחביות מסוג זה להעברה או אחסון של מזון חשוב לברר שאותה חבית אושרה על ידי רשות התרופות והמזון האירופאית או רשות התרופות והמזון האמריקאית לצורך כך.

בדומה חבית מסוג זה מתאימה גם להעברה ואחסון של חומרים כימיקליים וכאלו הגורמים לחלודה משום שהאפוקסי מיועד כדי למנוע מהם ליצור את התגובה הכימית של החלודה ולכן ניתן לשמור אותם בתוכו.

מיחזור ירוק

זקוקים למידע נוסף או ייעוץ בנושא סוגי חביות מתכת? צוות המומחים של מיחזור ירוק יישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה או בקשה. אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר בטלפון 050-241-4446.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן