קניית מתכות יקרות

קניית מתכות יקרות מתבצעת על ידי הרבה מאוד עסקים וחנויות הסוחרים בזהב, לטובת מחזור דברי הזהב או מכירתם כמות שהם. אם אתם מתכוונים למכור זהב בעתיד הקרוב, חשוב מאוד שתדעו איך נקבע מחירה של המתכת ומהם הפרמטרים שעליהם יסתכלו כשירכשו מכם את המוצרים.

לכל זהב יש מחיר

מחירו של זהב, כמו של רוב המתכות, נקבע על פי משקלו. המשקל נמדד באונקיות, הלא הן אונקיות טרוי – יחידות המידה בהן עושים שימוש מזה שנים רבות. קראט הוא יחידת מידה הקובעת את מידת הטוהר של הזהב, היינו – את אחוזי הזהב הנמצאים בתוך תערובת של מתכות (סגסוגת). כאשר מדובר במתכת המכילה 100% זהב, היא נחשבת, כמובן, לזהב טהור. יחידת המידה שנקבעה לזהב טהור היא 24 קראט.

איך קובעים את מחיר הזהב?

מחירה של אונקיית זהב נקבע בבורסות העולמיות לזהב, והוא משתנה כל הזמן. נכון לסוף שנת 2015, מחירה של אונקיית זהב הוא כ- 1778 דולרים. אונקייה אחת שווה 31.104 גרם. לכן, מחירו של גרם אחד של זהב טהור (24 קראט) הוא 1778:31.104 = 57.16 דולרים ובשקלים 214.35 ₪ (הכפלה בשעה הדולר – 3.75 ₪). אם מחירו של גרם זהב 14 קראט, כלומר – של סגסוגת מתכות שיש בה 58.30% זהב, יהיה, על פי חישוב זה, 33.32 דולרים, ובשקלים – 124.95 ₪.
כל האמור לעיל נכון גם לגבי מתכות יקרות אחרות, כאשר לכל מתכת יש מחיר משלה, וחישוב מחירי הרכישה מתבצע בהתאם.

קניית מתכות יקרות – פרמטרים נוספים לקביעת המחיר

אמנם, כאשר עומדים לפני קניית מתכות יקרות הפרמטר העיקרי לקביעת מחירן יהיה משקלן, אולם יש פרמטרים נוספים שישפיעו על מחיר הרכישה. כך למשל, במקרה שאדם מביא למכירה תכשיטי זהב שונים מתוך מטרה שהקונה ימכור אותם כמות שהם, פרמטר חשוב נוסף לקביעת המחיר הוא איכות התכשיטים. תכשיטים באיכות טובה יותר יימכרו במחיר יקר יותר, ותכשיטים באיכות נמוכה יותר יעלו פחות. אם מטרת הרכישה היא לא מכירה מחדש בצורת תכשיטים אלא הזדכות על הזהב כזהב, לפרמטר של האיכות לא תהיה חשיבות גדולה. כמובן שבמעמד הרכישה יבדוק הקונה אם באמת מדובר בזהב ולא בחיקוי מוצלח יותר או פחות.

מי קונה זהב?

יש הרבה מאוד חברות שרוכשות זהב מאנשים פרטיים, כמו גם חנויות תכשיטים שיכולות לעשות בזהב שימושים חוזרים. חשוב מאוד שהקנייה תתבצע על פי חוקי השוק – היינו – על פי משקלו של הזהב, על מנת ששני הצדדים יהיו מרוצים. כל הדברים האמורים נכונים גם לגבי קניית מתכות יקרות אחרות, שצריכה להתבצע על פי המחירים הקבועים בשוק. מכירה וקנייה נעימה, ושיהיה בהצלחה.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן