מיחזור ברזל

ברזל הוא מחומרי הגלם הנפוצים, המרכזיים והחשובים ביותר בעולם כיום, מרכיב עיקרי בפלדה אשר משמשת לבניית אינספור פרויקטים בתחום הבנייה למגורים ולמסחר, תשתיות וכן הלאה. הברזל הוא מינרל יסוד נפוץ ומשמעותי מאוד לאדם, משאב טבעי שיש לכרות מהאדמה ולעבד כדי שיהיה ניתן להשתמש בו באינספור יישומים – זהו גם חומר יחסית "ידידותי" למיחזור. מטעמים כלכליים, סביבתיים ותפעוליים, מיחזור ברזל הוא אחד הענפים המשמעותיים והגדולים ביותר בתעשיית המיחזור כולה.

חברת מיחזור ירוק מספקת שירותי מיחזור מתכות וגם איסוף ברזל והעברתם המסודרת למיחזור לקראת שימוש חוזר, מה שתורם גם לאיכות הסביבה ולחיסכון במשאבים וגם תורם לכם כלכלית ותפעולית. שירותי פינוי ברזל מבית חברת "מיחזור ירוק" מספקים לכם פתרון יעיל וכדאי כלכלית להיפטר מפסולת ברזל, ציוד גריטה מיושן וכיוצא באלו. פנו אלינו היום לגבי פינוי ברזל למיחזור ונבוא אליכם, עם פתרונות יעילים, משתלמים ומותאמים אישית.

אודות מיחזור ברזל

כאמור, ברזל הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים והשימושיים ביותר בעולם כיום. צרפו זאת לעובדה שהברזל יחסית נוח למיחזור ומאפשר שימוש חוזר כמעט מלא בחומר הגלם – וקיבלתם את אחד מתחומי המיחזור הכי גדולים ואפקטיביים שיש בתעשייה כולה. אמנם מיחזור של פסולת ביתית כמו נייר, קרטונים, אריזות, פחיות משקה וכדומה מקבל את רוב הסיקור התקשורתי, אך הלכה למעשה תהליכים כמו מיחזור ברזל הם הרבה יותר נפוצים וגדולים, בקנה מידה עולמי. מיחזור מתכות מאפשר חיסכון כלכלי וסביבתי בתהליכי כרייה, עיבוד וזיקוק של מתכות וכמובן מאפשר שימוש חוזר אפקטיבי ברוב חומר הגלם הממוחזר.

באופן כללי, בתוך הקטגוריה הגדולה של מיחזור מתכות, המיחזור של ברזל הוא המשמעותי ביותר בהיקפים ובמשקל כולל – גם בגלל שמדובר על חומר גלם מאוד נפוץ ומרכזי וגם לאור האפשרויות הפיזיקליות הטובות של מיחזור ברזל. כמובן שכאשר אנו מדברים על מחזור של ברזל הכוונה היא גם לתוצרי פלדה – כי הפלדה היא שם כולל למגוון סגסוגות שהברזל הוא המרכיב העיקרי בהן.

מבחינת המוצרים והיישומים המועברים לתהליך של מיחזור פלדה וברזל, המגוון עצום ורחב מאוד, החל בברזל מאלמנטים ביתיים פשוטים וקטנים כמו ציוד חשמלי, מתקנים ביתיים ורכיבי תשתית ישנים ועד ברזל המגיע ממתקנים תעשייתיים או תשתיתיים גדולים כמו מבנים, כבישים, גשרים, מיכון תעשייתי וכן הלאה.

מבחינת מענה לביקושים לברזל במשק הישראלי, חשוב לציין כי מיחזור ברזל נותן מענה חלקי לביקוש הגדול והמתמשך. כמחצית מהברזל המשמש את התעשייה והמשק בישראל מגיע ממיחזור מקומי וכל היתר מגיע בייבוא מעיבוד ברזל "חדש" או ברזל ממוחזר מחו"ל.

איך מיחזור ברזל עובד?

המיחזור של ברזל הוא סה"כ יחסית פשוט, תוך שימוש בציוד המקצועי המתאים ובתנאים המבוקרים והבטיחותיים הנכונים כמובן. ראשית אנו אוספים מכם את הברזל, תוך שימוש בציוד כבד, משאיות מתאימות ואנשי צוות מיומנים. השלב הבא הוא שמנקים ומפרידים מהברזל רכיבים וחומרים אחרים, בתהליך פיזי-מכאני לרוב. לאחר מכן, לוקחים את הברזל ומתיכים אותו בתנורים תעשייתיים ענקיים, המחוממים לטמפרטורות של כמעט 2,000 מעלות צלזיוס (קצת חם מדי כדי לאפות פשטידה...). החום מתיך את הברזל למצבו הנוזלי והגולמי ואז הוא מועבר לתבניות יציקה כדי להפיק מוצר מוגמר מסוים או חומר גלם בסיסי שבעתיד ישמש לייצור רכיבים ספציפיים אחרים.

כמובן שמיחזור ברזל מצריך המון אנרגיה וגם יוצר זיהום סביבתי לא מבוטל, שלא לדבר על שטחי הקרקע הגדולים הדרושים לאחסון כל הברזל עד העברתו למיחזור. אך התהליך עדיין משתלם כלכלית, תפעולית וגם סביבתית לעומת כרייה לש ברזל חדש, עיבודו והעברתו לישראל ממכרות ומפעלי עיבוד במיקומים רחוקים.

יש לכם ברזל שאתם רוצים להיפטר ממנו? רוצים למכור ברזל למיחזור? פנו אלינו במיחזור ירוק ונגיע אליכם לפתור לכם את הבעיה בצורה האופטימאלית והמשתלמת ביותר.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן