נכון לשנה זאת, יש מודעות גבוהה מאוד למיחזור פסולת. הבעיה היא שפעמים רבות אנשים אינם מוצאים מקום בבית או במשרד לאחסן את הפסולת למיחזור, דבר שיוצר בלאגן שמסתיים פעמים רבות עם זריקת פסולת אותה ניתן למחזר, לפח הזבל הרגיל. במאמר זה נציג בפניכם פתרונות של אחסון לפסולת למיחזור שלכם.

פסולת ביתית

פסולת ביתית היא אותה פסולת אותה אנו מייצרים באופן יומיומי בבית ובמשרד. אם עד לפני מספר שנים כל הפסולת נשלחה אל פח האשפה ללא הפרדה וכך פחי האשפה היו מלאים בניירות למחזור, שקיות פלסטיק וכל מיני חומרים שניתן היה למחזר אך נשלחו להטמנה אחת, כיום המודעות הסביבתית גבוהה ורוב האנשים מפרידים וממיינים את הפסולת לפי קרטונים, פלסטיק, זכוכית ומתכות. בנוסף, ניתן לראות שהעיריות השונות מחנכות לכך ויש פחים בצבעים שונים ומכליות מיוחדות שעומדות ברחוב ומיועדות לסוגים שונים של פסולת למיחזור. למרות כל זאת, כיוון שההפרדה היא מיידית בעת זריקת הפסולת, חשוב לדאוג לפתרונות אחסון מידיים לאותה פסולת עד שמסלקים אותה לאותו פח או מיכל מיחזור בחוץ.

פתרונות אחסון לפסולת המיחזור

מציאת פתרונות אחסון לפסולת המיחזור תאפשר לכם לבצע את ההפרדה המתאימה ולמחזר את כל הפסולת הביתית שלכם מבלי לדאוג שמא העיצוב של הבית מושפע מכך. נכון להיום יש אפשרות לפנות אל חברה שעיקר השירות שלה הוא לספק מבחר פתרונות של אחסון איכותי לכל מיני חפצים בבית, אם מדובר על נעליים, כונניות לכל מיני דברי נוי ואחסון, מתקן לאיסוף של בקבוקים, מתקן לאיסוף של שקיות, מיכל מיוחד לאיסוף פסולת אלקטרונית ועוד. כל אלו יבטיחו לכם שלכל פריט יהיה מקום ושמראהו האסתטי של הבית יישמר.

 יש לציין כי פסולת אלקטרונית היא פסולת שבתוכה יש כל מיני מתכות ברזליות וחומרים פלסטיים עם תכונה שמעכבת בעירה. חשוב מאוד לטפל בחומרים אלו בנפרד וזאת משום שבעת הפירוק שלהם הם יכולים לזהם את הסביבה. מסיבה זו הם נאספים בפח מיחזור נפרד. יש לקחת בחשבון שפסולת זו לא מתפרקת ומתכלה ולכן היא בעייתית יותר מכל שאר סוגי הפסולת. מיחזור של פסולת אלקטרונית משמע שימוש חוזר במרכיבים אלו. בישראל יש חוק מיוחד בכל הקשור אל מיחזור של פסולת אלקטרונית, חוק זה מטיל אחריות של מיחזור חומרים אלו על יצרני ויבואני מוצרי החשמל והאלקטרוניקה. הם אלו שחייבים להיות אחראים על האיסוף  של הפסולת האלקטרונית בהיקף של עד חמישה עשר אחוזים מסך המכירות שלהם לאותה שנה. בנוסף, החוק מורה על כך כי הרשויות המקומיות ידאגו לאיסוף ולפינוי של פסולת זו מהמגזר הפרטי ביתי.

לסיכום, ההחלטה לדאוג לפתרונות אחסון אסתטיים עבור הפסולת למיחזור בבית תהפוך את פתרונות האחסון לחלק בלתי נפרד מהעיצוב של הבית ואת החיים שלכם לקלים יותר בכל הקשור אל איסוף אשפה.

תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן