מיחזור אלקטרוניקה בצורה ירוקה הוא אחד התהליכים הפופולאריים ביותר היום שמתייחס לחזרת מוצרי קצה למצב של חומרי גלם לניצול חוזר בתעשייה. הוא מאפשר חיסכון כלכלי ושמירה על איכות הסביבה כתוצאה מהניצול החוזר במקום כרייה של חומרים כימיים חדשים. מיחזור אלקטרוניקה הוא הליך המתייחס למיחזור של חומרים שונים הנמצאים בציוד האלקטרוני שתופס חלק בלתי נפרד בחיים המודרניים שבשלב מסוים מתקלקל ויוצא מכלל אפשרות לשימוש.

הציוד שניתן למחזר במסגרת של מיחזור אלקטרוניקה לפי הדירקטיבה האירופית הוא כזה שפועל במתח של עד 1000 וולט בזרם חילופין ועד 1500 וולט בזרם ישר. טווח זה כולל מכשירי טלוויזיה, רדיו, ציוד רפואי, ציוד מעבדה, מחשבים ניידים, מחשבים נייחים, טלפונים ניידים,טוסטרים,מגהצים, גלאי עשן, משחקי וידאו, מזגנים, ציוד צלילה, מקררים, מכונות אוטומטיות לממכר משקאות ומזון ועוד.

מכשירי אלקטרוניקה כוללים בתוכם יסודות כימיים נדירים ויקרים כדוגמת זהב, עופרת, בדיל, מתכות כבדות, בריום, כספית ופלטינה שניתנים להפרדה ידנית מהציוד והחזרתם למצב הגולמי שמאפשר להשתמש בהם שוב  וגם למדינה להיות עצמאית יותר ולא להסתמך לגמרי רק על ייבוא חיצוני מסין. במקביל הם מכילים גם מתכות כדוגמת בריליום, בדיל, סלניום וקדמיום שהטמנתם באדמה לאחר שהמכשיר יוצא משימוש מזהמת את מי התהום וגורמת לזיהום סביבתי.

לכן, חומרים אלו לאחר ההפרדה יועברו למזבלות העירוניות להטמנה על מנת למנוע שריפה בלתי מבוקרת שלהם שגורמת לשחרור אדי גזים רעילים המזהמים את האוויר שאנו נושמים.

בשל חשיבות זו של מיחזור אלקטרוניקה לשמירה על איכות הסביבה נחקק בשנים האחרונות החוק לטיפול סביבתי בציוד אלקטרוני וחשמלי ובסוללות התשע”ב-2012 שמטרתו להסדיר הליכים אלו.

החוק מעביר את האחריות להעביר ציוד למחזור מהלקוח והרשויות ליצרנים וליבואנים. כך לפיו כל יצרן ויבואן של ציוד אלקטרוני וחשמלי או של סוללות מחויב להעביר חלק מסוים מהסחורה שלו למחזור.

בחזרה לדף הבית

 מיחזור אלקטרוניקה

תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן