מיחזור פסולת אלקטרונית: פסולת אלקטרונית הינה פסולת של מוצרים או רכיבים אלקטרוניים העובדים על זרם חשמלי או שדה אלקטרומגנטי, ואשר יצאו מכלל שימוש (בין אם הם עודם שמישים ובין אם לאו). בישראל לבדה כמות הפסולת הזו על פי המשרד להגנת הסביבה נאמדת בכ- 130 אלף טון לשנה, כמות אשר רק הולכת וגדלה עם השנים.

מיחזור פסולת אלקטרונית

מיחזור פסולת אלקטרונית הוא אחד הפתרונות המרכזיים לבעיה הגלובלית של פסולת אלקטרוניקה, והוא יוצר מענה לבעיה בשתי דרכים עיקריות- האחת בדרך של הנצלה – שימוש חוזר במוצר עצמו או בחלקים ממנו, והשניה על ידי ניצול חומרי הגלם הטמונים בו, באמצעות פירוק המוצר ומיון לחומרים מהם הוא מורכב.

יש פעמים שמשתמשים בתהליך זה בפעולה של גריטה – גריסה של המוצר לחלקיקים, לצורך הקטנת הנפח ושינוע יעיל וחסכוני יותר. הגריטה יכולה להתבצע למוצר בשלמותו, אך לרוב קודמות לה פעולות של הפרדה ומיון בסיסיים לחומרים מהם מורכב המוצר (לדוגמא – פלסטיק, מתכת, זכוכית, אלומיניום, נחושת ועוד). הפירוק לחומרי הגלם מהם עשויים המכשירים נעשה תוך ניצול מקסימאלי של מרכיבי הפסולת האלקטרונית, לצד סילוק המפגעים הפוטנציאלים של הפסולת הזו באופן מבוקר.

מיחזור פסולת האלקטרונית מביא לשלושה יתרונות מרכזיים – הקטנה משמעותית של הפסולת המועברת להטמנה, צמצום הזיהום הסביבתי שהיה נוצר כתוצאה מהטמנת פסולת זו והשגה של חומרי גלם החוסכת כרייה והפקה מחדש של החומרים ממשאבי הטבע שלנו.

פוסטים אחרונים בנושא:

לאן מועברת פסולת אלקטרונית לאחר הפינוי

כיצד מטפלים בתופעה של פסולת אלקטרונית

מיחזור פסולת אלקטרונית עם מיחזור ירוק

אנו במיחזור ירוק עוסקים במיחזור פסולת אלקטרונית עם התמחות בטיפול
בפסולת דיגיטלית וממוחשבת וכן במיחזור אלקטרוניקה. בכך אנו תורמים למערך הסביבתי ושמירה על איכות הסביבה בישראל.

איסוף פסולת אלקטרונית

איסוף פסולת אלקטרונית

נמצא כי הישראלי המצוי מייצר כ- 18 ק”ג פסולת אלקטרונית בשנה. ללא טיפול מקדים, פסולת זו גורמת לזיהום סביבתי שכן היא מכילה חומרים רעילים ומזיקים. אנו במיחזור ירוק פועלים לאיסוף פסולת אלקטרונית בכמויות גדולות למעלה מעשור. פינוי זה נעשה בהתאם לאישורים הנדרשים וזאת ללא חיוב של הלקוח. במקרים מסוימים, איסוף ופינוי הפסולת האלקטרונית עשוי אף להיות בעל ערך כספי.

line

מהי פסולת אלקטרונית?

פסולת אלקטרונית

פסולת אלקטרונית הינה פסולת אשר מורכבת ממוצרים /רכיבים הפועלים באמצעות זרם חשמלי. החומרים המצויים בפסולת אלקטרונית הם מתכות ברזליות ואל-ברזליות כדוגמת אלומיניום,פלדה, ברזל, אלומיניום, ועוד. כמו כן, פסולת זו כוללת חומרים פלסטיים, לרבות מעכבי בעירה, מעגלים מודפסים וכד’. חומרים אלו עלולים לזהם את הסביבה בעת פירוקם ללא טיפול מיוחד.

line

קניית פסולת אלקטרונית?

קניית פסולת אלקטרונית

אנו במיחזור ירוק קונים פסולת אלקטרונית ובכך תורמים למערך הסביבתי בישראל. קניית הפסולת נעשה בהתאם לאופייה: סוגם של המכשירים ו/או החומרים, מצבם, האופן שבו הם מאוחסנים, וכמובן- הכמות. שוויה של הפסולת האלקטרונית נאמד על פי סוג הפסולת ומצבה.

line

רכיבים אלקטרוניים

רכיבים אלקטרונים

רכיבים אלקטרוניים מכילים ברובם מתכות יקרות ו/או מתכות אצילות. אנו קונים רכיבים אלקטרוניים פסולים או כאלו שכבר אין בהם שימוש למטרת מיחזור והנפקת המתכות. הקנייה מתבצעת לרוב מיצרני הייטק, מפעלים, מעבדות, יצרני מעגלים אלקטרוניים וכד’.

line

מיחזור אלקטרוניקה

מיחזור אלקטרוניקה

פסולת אלקטרונית מכילה חומרים רעילים ועל כן סילוק לא נכון מסכן את איכות הסביבה. מיחזור אלקטרוניקה הינו תהליך שבו נעשה שימוש מחדש במכשירים שיצאו מכלל שימוש או שאינם עובדים יותר. תהליך זה מתבטא בשימוש חוזר של המוצר ו/או בחלקיו, או לחילופין בפירוקו לחומרי הגלם מהם הוא מורכב.

line

פירוק פסולת אלקטרונית ממפעלים

פירוק פסולת אלקטרונית ממפעלים

אנו במיחזור ירוק מספקים שירותי פירוק פסולת אלקטרונית ממפעלים,חברות הייטק, מעבדות וכד’. שירותי הפירוק שלנו מלווים בכל האישורים הנדרשים ותוך עבודה מהימנה ומקצועית.

line

Call Now Buttonהתקשרו לקבלת שירות דילוג לתוכן