מדוע חשוב כל כך לטפל בפלסטיק?

מדוע חשוב כל כך למחזר פלסטיק, ואיך אפשר לעשות את זה? וגם, כיצד צריכה מועטה יותר של פלסטיק יכולה לעזור ולהקל על התהליך?

טיפול בפסולת פלסטיק

כולנו צורכים פלסטיק, וכולנו יחד מייצרים כמויות אדירות של פלסטיק משומש – בקבוקים, כלי אוכל חד פעמיים, צעצועים, שקיות ועוד. כתוצאה מכך, כמויות גדולות מאוד של פלסטיק מושלכות לפח האשפה, כיוון שצרכנים רבים אינם מודעים לעובדה שפלסטיק הוא חומר שאינו מתכלה.

בתקופה שבה הזיהום הסביבתי כל כך חמור, מיחזור פלסטיק הוא הכרחי לשמירה על הסביבה. יש להגדיל את המודעות אליו בקרב הציבור, ולקדם את הנושא עד כמה שאפשר מבחינת הנגשת מידע, חקיקה וכיוצא בזה. 

ניתן לראות שיפור במיחזור של הפלסטיק בשנים האחרונות, אבל זה עדיין לא מספיק, משום שרובנו עדיין לא התרגלנו להשליך את הפלסטיק במקום הראוי לו. את בקבוקי הפלסטיק קל יותר למחזר, משום שכמות המיכלים הממוקמים ברחובות היא גדולה, אבל מה עם פלסטיק אחר- של מיכלים שונים שלפעמים מסומן שאסור להשליך לכלובי הבקבוקים? מה עם השקיות או הכלים החד פעמיים? רובנו לא טורחים לעשות הפרדה שלהם מהאשפה הביתית שלנו, ולא תמיד יש לאן. 

למה חשוב למחזר פסולת פלסטיק?

מיחזור פלסטיק הוא חשוב מכיוון שפלסטיק אינו מתכלה, או נכון יותר לוקח לו מאות שנים להתכלות, ועל כן חשוב להגביר את המודעות למיחזור ולהסביר כיצד למחזר את הפלסטיק בצורה הנכונה. יש מי שיודע איך לעשות את ההפרדה של האשפה, אבל מוותר על התענוג כי מדובר במיון קפדני במיוחד, למשל הפרדה של שקיות עבות משקיות דקות.

אז מה עושים?

כולנו יכולים לנסות לצמצם משמעותית את צריכת הפלסטיק, למשל להפחית ככל הניתן את השימוש בכלים חד פעמיים, על אף הנוחות שבעניין, או לכל הפחות לייעד שימוש בכלים אלו לאירועים מאד מסוימים ובלתי תכופים. חזרה לכוסות רב-פעמיות בעבודה היא דרך נהדרת לחסוך בזבוז של מאות כוסות בשבוע. העלאת מחיר הכלים החד פעמיים היא פתרון מבחינת הרגולציה, כמו גם הפסקה של השימוש בשקיות פלסטיק בחנויות (במדינות לא מעטות אכן נעשתה הפחתה דרסטית של השימוש בהן). 

ישנם הרבה תחליפים לפלסטיק, אך לא תמיד הם מתאימים לנו או באים על חשבון מוצרי הפלסטיק, ולכן סביר שתמיד תהיה צריכה של פלסטיק, ולא מינימלית. עם זאת, אפשר לצמצם מראש את הכמות שצורכים, ואם כבר רכשנו והשתמשנו- לנסות להעביר הלאה מוצרים שמישים וכן לבצע מיחזור פלסטיק בצורה הנכונה. באינטרנט מידע רחב שמסביר כיצד צריך להפריד את מוצרי הפלסטיק.

  השאירו פרטים וניצור
  עמכם קשר בהקדם
  שלחו פנייה
  וואטסאפ
  צלצלו עכשיו
  דילוג לתוכן