מדוע חשוב כל כך למחזר פלסטיק, ואיך אפשר לעשות את זה? וגם, איך צריכה קטנה יותר של פלסטיק יכולה לעזור ולהקל על התהליך?

פסולת פלסטיק

כולנו צורכים פלסטיק, וכולנו יחד יוצרים כמויות אדירות של פלסטיק משומש- בקבוקים, כלי אוכל חד פעמיים, שקיות ועוד. כתוצאה מכך, כמויות גדולות מאוד של פלסטיק מושלכות לפח האשפה, מכיוון שהרבה צרכנים אינם מודעים לעובדה שפלסטיק הוא חומר שלא מתכלה.

פסולת פלסטיק

בתקופה שבה הזיהום הסביבתי הוא חמור כל כך, מיחזור פלסטיק הוא הכרחי לשמירה על הסביבה, וחשוב להגדיל את המודעות לחשיבות שלו, ולקדם את הנושא כמה שאפשר.

ניתן לראות שיפור במיחזור של הפלסטיק בשנים האחרונות, אבל זה עדיין לא מספיק, משום שרובנו עדיין לא התרגלו להשליך את הפלסטיק במקום הראוי לו. את בקבוקי הפלסטיק קל יותר למחזר, משום שכמות המיכלים שממוקמים ברחובות היא גדולה, אבל מה עם השקיות או הכלים החד פעמיים? רובנו לא טורחים לעשות הפרדה שלהם מהאשפה הביתית שלנו.

למה חשוב למחזר פסולת פלסטיק?

מיחזור פלסטיק הוא חשוב מכיוון שפלסטיק אינו מתכלה, או שלוקח לו מאות שנים להתכלות, ולכן חשוב להגביר את המודעות למיחזור ולהסביר כיצד למחזר את הפלסטיק בצורה הנכונה. יש מי שיודע איך לעשות את ההפרדה של האשפה, אבל מוותר על התענוג כי מדובר במיון קפדני במיוחד, למשל הפרדה של שקיות עבות משקיות דקות.

אז מה עושים?

כולנו יכולים לנסות לצמצם משמעותית את צריכת הפלסטיק, למשל שימוש מופחת בכלים חד פעמיים, נניח רק בארוחות חג כשמארחים הרבה אנשים. דרך טובה להפחית את השימוש היא להעלות את המחיר. דרך נוספת היא הפסקת שימוש בשקיות פלסטיק (במדינות מסוימות כבר לא נהוג לחלק שקיות פלסטיק בחנויות).

יש הרבה תחליפים לפלסטיק, אבל לא תמיד הם מתאימים לנו או באים על חשבון מוצרי הפלסטיק, ולכן תמיד תהיה צריכה של פלסטיק. עם זאת, אפשר לצמצם את הכמות שצורכים, ואם כבר רכשנו והשתמשנו, אנו צריכים לבצע מיחזור פלסטיק בצורה הנכונה. יש מידע רחב באינטרנט שמסביר איך צריך להפריד את מוצרי הפלסטיק.

לפרטים נוספים, חייגו : 050-241-4446

תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן