בשנים האחרונות חלה התקדמות של ממש ביכולת לקדם פרויקטים של בניה ירוקה. בניה כזאת, יש לדעת, הינה בעלת השלכות חשובות ביותר מבחינת איכות החיים של הדיירים, מבחינת השימוש בחומרי בניה ירוקים שניתנים למחזור, מבחינת עמידה בתקנים מחמירים של בידוד לרעשים, למיגון קרינה אלקטרומגנטית ועוד.

בניה ירוקה ואיכות חיים

לפני שנספר על המשמעות של מחזור בהקשר של בניה ירוקה, ראוי להסביר שהמשמעות ה”ירוקה” איננה קיימת אך ורק ביכולת לנצל מחדש פסולת בניין ושיירים אחרים. המשמעות הירוקה מתחילה קודם כל באיכות החיים של הדיירים בשילוב עם שמירה על ביטחונם ובריאותם.

פרויקטים ירוקים הם כאלה שנעשה בהם שימוש בחומרים בטיחותיים, והתייחסות לחלל החיצוני והפנימי בצורה הוליסטית. עזרים שונים וסידור נכון של החלל יוצרים מצב שבו הדיירים השונים מוגנים מסוגים שונים של קרינה אלקטרומגנטית שמגיעה ממתקנים סלולריים, מרשת החשמל וממקורות נוספים.

בניה ירוקה וקיימות סביבתית

לאור העלייה במודעות בדבר החשיבות של סביבה נקיה מזיהומים וממפגעים אחרים, התבסס מאוד המונח “קיימות”. קיימות חברתית וקיימות סביבתית הם התמצית של המחויבות של הדור הנוכחי לאיכות חיים גם לדורות הבאים.

לבניה ירוקה יש בהחלט חלק חשוב ביכולת להבטיח סביבה נקיה יותר ובריאה יותר גם לדורות הבאים. כל זאת בזכות כמה היבטים חשובים:

  • פרויקטים של בניה ירוקה מתוכננים כך שלא תיווצר הרבה פסולת בניין כמו בפרויקטים רגילים, שמבוצעים בטכניקות פחות חדישות.
  • פרויקטים של בניה ירוקה מתוכננים כך שכמעט את כל הפסולת שנוצרת תוך כדי התקדמות התהליך – ניתן למחזר ולנצל לטובת שימושים אחרים. שימושים אלה כוללים פרויקטים נוספים של בניה ופיתוח וכן שימושים אחרים.
  • המחזור של הפסולת ושל חומרים שלא נוצלו מונע זיהום של משאבי אוויר, קרקע ומים. כאשר יש פחות פסולת להעביר למטמנות וכאשר לא משליכים פסולת באתרי טבע יפים, הסביבה והתושבים – כולם מרוויחים.
  • המחזור של הפסולת מאפשר חיסכון ניכר בעלויות כמו גם הפחתת הזיהום הסביבתי שנוצר בשל כריית משאבים מיותרת. בזכות המחזור גם צריך לעשות פחות שימוש בכריית משאבים טבעיים, בהריסת תבניות קרקע וכדומה.
תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן