אין ספק, שלחיות בבית עם מקקים חרקים ומיני זוחלים היא חוויה לא נעימה, אך להבדיל משנים קודמות יש דרך לבצע הדברה, שאינה מזיקה לאדם ולסביבה או בשמה המוכר – ההדברה ירוקה. רבים שמעו על הדברה זו אך לא רבים יודעים להגדיר בדיוק מהי אותה הדברה מדוברת, כיצד היא פועלת והאם נכון שהיא מצליחה במשימה. עוד לפני שנפרט אודות הדברה זו, נבהיר כי החשיבות לשמור על סביבה ירוקה ובריאה, הן ברמת המחזור והן ברמת השימוש בחומרים מתכלים, היא חשובה לאין שיעור בעידן בו ההתחממות הגלובלית לצד החור באוזון, מאיימים על השרדות כדור הארץ. אם הגעתם למסקנה חד משמעית, שאתם זקוקים להדברה אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר, לא ברמת בעל המקצוע ולא ברמת חומרי הגלם באמצעותם מתבצעת ההדברה.

מהי הדברה ירוקה

הזמן הקריטי ביותר לבצע הדברה הוא בראשית ימי הקיץ, אז יוצאים החרקים ממשכנם וחודרים אל הבתים במטרה למצוא מזון, שיספק אותם ואת החברים שמחכים להם מחוץ לבית. החרקים והמזיקים יכולים להיות החל מנמלים קטנות ולא מזיקות, דרך מקקים שבעיקר דוחים כל בן אנוש ועד עכברים, חולדות ונדלים. אם בשנים עברו, נדרש כל בית אב להשתמש בהדברה כימית המסכנת אותו את בני המשפחה ואת הסביבה, הרי שכיום הדברה ירוקה ממחישה למזיקים כי הם אינם רצויים.

הדברות ירוקות, תפסו תאוצה, בעיקר בשל המודעות ההולכת וגדלה בכל הנוגע לאיכות הסביבה. בסיס ההדברה, נעוץ בשימוש חומרי גלם שאינם מסוכנים לבריאות האדם ואינם מזיקים לאיכות הסביבה. ההדברה הירוקה כוללת הדברה ביולוגית, המיוצרת מרעלנים וחומרים טבעיים, שתפקידם לקלוט את המכרסמים ואת המזיקים. ההדברה הירוקה לא רק שהיא קוטלת מזיקים אלא היא מונעת מהם לחזור את החלל המודבר ואף מונעת את ההתרבות שלהם במהלך הזמן.

יתרונות ההדברה הם רבים ומגוונים, וביניהם שמירה על המאזן האקולוגי ועל איכות הסביבה בה אנו חיים. החומרים של ההדברה לא מזיקים לקרקע והם אינם מזיקים למי תהום כך שהמשך חייהם של מזיקים חיוניים להתפתחות תקינה של הקרקע, ממשיכים להתקיים ללא דופי.

לסיכום – אם החלטתם סופית, שאתם מצלצלים למדביר, שיציל אתכם ממתקפת החרקים בביתכם, שאלו אותו האם הוא מבצע הדברה בשיטה הירוקה וזאת משום שחשוב לכם לשמור על בריאותכם, בריאות היקרים לכם ובריאות בעלי החיים שברשותכם. כל זאת ועוד, שאין אתם שוכחים את איכות הסביבה ושמירה נאותה על שרשרת המזון, הקרקע מי התהום ועוד.

תפריט
התקשרו עכשיו - 0502414446
WhatsApp chat
דילוג לתוכן