מיחזור פסולת אלקטרונית 2

כחלק מהצורך לשמור על איכות הסביבה, יש צורך במיחזור, ואחד החומרים שצריך למחזר הוא פסולת אלקטרונית. הנה כל מה שצריך לדעת בנושא.

שמירה על איכות הסביבה מצריכה פעולות רבות, כשהפשוטה ביותר היא מיחזור. היום אפשר לראות מיכלי מיחזור שונים, כמו לקרטונים, בגדים, בקבוקי פלסטיק ועוד. ביניהם, גם מיחזור פסולת אלקטרונית נחוץ כדי להגביר את השמירה על איכות הסביבה.

בישראל, משקל הפסולת האלקטרונית עומד על כ 85 אלף טון לשנה, ונראה שכל שנה יש גידול בכמות הפסולת הזו. המשרד להגנת הסביבה פועל לפי עיקרון של הפיכת הפסולת הזו מבעיה לפתרון, וכך להקטין את כמות הפסולת שמועברת להטמנה ופוגעת בסביבה.

פסולת אלקטרונית היא מגוונת ומורכבת מסוגים שונים של מכשירים ורכיבים, כמו ברזל ופלדה, שמהווים 50 אחוז מסך כל הפסולת. בגלל הגיוון בפסולת האלקטרונית, צריך לתת לה התייחסות מיוחדת כדי להביא לצמצום ההשפעה שלה על הסביבה. ניתן לקחת רכיבים שיש להם ערך ואפשר להשתמש בהם בשנית, ומפרקים ומטפלים בהם לפי צורך.

אם אתם קונים מוצר אלקטרוני חדש, כדאי שתכירו את החוק של מיחזור הפסולת האלקטרונית. מיחזור פסולת אלקטרונית מאפשר למחזר מכשירי חשמל שהתקלקלו, אז אם אתם קונים מוצר חלופי לאלה שכבר לא תקינים, אל תמהרו להשליך אותו כך סתם.

החוק המדובר ייכנס לתוקפו בינואר 2014, והוא יהיה עוד חוליה בשרשרת החוקים המסדירים את הטיפול באשפה בישראל. החוק כופה על היבואנים והיצרנים את האחריות לטפל ולממן את האיסוף והמחזור של הציוד הישן. כחלק מהחוק, המוביל של המוצר לא יוכל לדרוש תוספת בעד פינוי המוצר הישן.

חוק מיחזור פסולת אלקטרונית מוטל גם על יבואני הסוללות שיש בהן מתכות כבדות ומסוכנות שיוצרות זיהום במי התהום. לפי החוק, בכל נקודת מכירה של סוללות צריכים להיות מתקנים למיחזור שלהן, בדיוק כמו מתקנים שנועדו למחזור קרטונים.

כדי לוודא שהכל מבוצע לפי חוק, תוקם חברה שהאחריות שלה תהיה טיפול בפסולת וגבייה של כספים מיבואנים ויצרנים לפי התוצרת השנתית. יבואן או יצרן שיפרו את החוק ייקנסו על כל טון אשפה.

יכול להיות שהחוק יביא להתייקרות המוצרים, אבל יש מחירים ששווה לשלם, אם הם יעזרו לשמירה על איכות הסביבה.

לפרטים נוספים, חייגו : 050-241-4446

לדף צור קשר

בחזרה לדף הבית

מיחזור ירוק

התגובות סגורות.