למה משמש מיחזור פלסטיק

למה נועדו הסימונים החרוטים על מוצרי פלסטיק

היום קיימים עשרות סוגים של פלסטיק המשתייכים למשפחת החומרים התרמופלסטיים. מדובר בחומרים שניתן למחזר ולהחזיר לשימוש. אם מתבוננים מקרוב ניתן לראות שעל רוב החומרים עשויים מפלסטיק, ישנו סימון מיחזור ייחודי בצורת חיצים שחוזרים על עצמם ובתוכו אות או מספר. האותיות והמספרים מסווגים את המוצר לקבוצת פלסטיק מסוימת. כל יצרני הפלסטיק בארץ ובעולם מחויבים לסמן על מוצריהם סימון המשייך את המוצר לקבוצה שאליה הוא שייך. כאשר המוצר יוצא משימוש יודעים לאן לשייך אותו במיכלי האשפה.

כיצד מתבצע תהליך של מיחזור פלסטיק

במסגרת של תהליך מיחזור בקבוקי פלסטיק, הבקבוקים נשטפים, נגרסים ועוברים תהליך של עיבוד עד הרגע שהם הופכים לפתיתים. מהפתיתים שנוצרו, ניתן לייצר מוצרים כמו תבניות לביצים, סרטי קשירה, סלסלות לירקות ופירות, מוצרי טקסטיל שונים ועוד. כמו כן, ניתן גם ליצור את החומר המכונה פליס (פליז) אשר משמש לייצור מעילים, כובעים, שמיכות ושטיחים. אי אפשר שלא להתפעל מהמטמורפוזה שעוברת על בקבוקי פלסטיק שהופכים לפתיתים, ולאחר מכן לשמיכות, כובעים ומעילי פליז שמחממים אותנו בימים הקרים של החורף.

אילו סוגים של פלסטיק ניתן למחזר

היום ניתן למחזר סוגים רבים של חומרים, כולל סוגי פלסטיק שונים. למשל, ניתן למחזר חביות פלסטיק, מיכלי פלסטיק אטומים, שקופים או צבעוניים, כולל מיכלים המגיעים עם פקקים. בקבוקי שוקו וחלב, בקבוקי שתייה בגדלים שונים, קטשופ, מרככי כביסה, חומרי ניקוי ומיני מזונות שונים. אין צורך בהפרדת המיכלים מהפקקים, תהליך ההפרדה מתבצע במפעל. אף ניתן למחזר מיכלים של מוצרי חלב כמו מיכלים של יוגורט, מעדנים, גבינות ועוד. מומלץ לשטוף מיכלים המכילים סלטים, אריזות פירות ואוכל מוכן לפני שמעבירים אותם לאיסוף.

מה עושים עם מיכלי פלסטיק ריקים

על מנת להבטיח שמיכלי ומוצרי פלסטיק ריקים הקיימים בביתכם יגיעו למיחזור, עליכם לבצע מספר פעולות. אוספים את המיכלים, האריזות ואת בקבוקי הפלסטיק שהצטברו בבית ומשליכים לכלובי המיחזור המתאימים. כדאי לשים לב שאין להשליך לכלוב של בקבוקי הפלסטיק הפזורים בפינות הרחובות, אריזות פלסטיק או מוצרי פלסטיק אחרים. כלובים אלה נועדו אך ורק למיחזור בקבוקי פלסטיק.

מיחזור ירוק

התגובות סגורות.